26 квітня – 35-а річниця трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. Сьогодні, напередодні цієї сумної дати заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, його заступник Володимир Білик, заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, керівники силових структур області, представники громадських організацій вшанували пам’ять героїв – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
На території Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області учасники скорботного заходу поклали квіти до пам’ятника «Героям Чорнобиля-пожежникам».
Продовжилися обласні заходи біля пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля», що на перехресті вулиць Кам’янецької та Прибузької обласного центру.
Разом із ліквідаторами керівники області хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та поклали квіти й вінки до підніжжя пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля».
26 квітня назавжди залишиться в серцях людей днем скорботи і пам’яті, днем невгамовного болю та застереження. Особливий сум за тими, хто першим намагався приборкати непомірне радіоактивне полум’я. Хмельниччина однією із перших серед областей України направила на ліквідацію аварії більше семи тисяч подолян.
Більше трьох десятиліть тому слово «Чорнобиль» обпекло серця мільйонів українців і з того часу з цим словом асоціюється скорбота, печаль, біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом. Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою в історії цивільної ядерної енергетики XX століття.
Після аварії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів евакуювали 116 тисяч осіб, ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. З числа постраждалих унаслідок аварії померло 167 653 людей, серед них 2 929 ліквідаторів. 83% потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 92%.
Жахливі наслідки аварії на ЧАЕС 1986 року гостро відчуваються і сьогодні. Через загрозу здоров’ю і життю змушені були переселитися з небезпечної зони забруднення мільйони людей. Серйозне опромінення отримали ліквідатори аварії. Сьогодні спеціального медичного забезпечення потребують тисячі таких громадян України.