«Розбудова послуг з психічного здоровʼя в громадах»

Під такою назвою у місті Хмельницький протягом трьох днів, 16-18 травня, проходитиме ІІІ-й міжнародний конгрес за участю провідних експертів, науковців, бізнесменів та представників державних установ з різних країн, що сприятиме розвитку нових партнерств і можливостей для інвестування та співпраці.

Захід організовано ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» у партнерстві з Хмельницькою обласною радою та комунальним закладом «ВП «ВЕТЕРАН ПРО».

У відкритті  міжнародного заходу взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко та директор «ВП «ВЕТЕРАН ПРО» Віталій Пєвнєв. Також на зібранні були присутні депутати обласної ради, представники територіальних громад, очільники закладів обласної комунальної власності сфери охорони здоров’я.

З відеопривітанням перед учасниками конгресу виступила голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка наголосила на важливості проведення таких потужних заходів, у роботі яких беруть участь не лише фахівці зі всіх регіонів України, а й делегації з Чехії, США, Словаччини, Австрії, Німеччини.

«Уже четвертий рік як ми живемо із постійним відчуття страху. Війна проходить всередині кожного з нас: на лінії фронту вона фізична, поза ним – психологічна. Мільйони українців потребують ментальної допомоги. Це стосується усіх – і військових, і цивільних. Адже, щодня ми долаємо багато викликів,  зокрема й душевних, – сказала Віолета Олександрівна. – Тому робота на всіх рівнях і, в першу чергу, на рівні територіальних громад,  необхідна: підтримувати та відновлювати ментальне здоров’я, пропрацьовувати депресивні, тривожні, постравматичні розлади. Психічне здоров’я та благополуччя мешканців громад є запорукою відродження та розвитку країни».

Віолета Лабазюк поінформувала, що Хмельницька обласна рада активно задіяна в процесах психосоціальної підтримки населення. Це реалізацію спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією соціального навчального проєкту «РАЗОМ. ДОПОМОГА. ПОРУЧ», в рамках якого проведено низку навчальних заходів психологічної підтримки, спрямованих на підготовку фахівців для роботи з військовослужбовцями, ветеранами та членами їх сімей в розрізі усіх районів та громад області. Окрім того, триває систематична комунікація та робота з громадськими організаціями, центрами, в рамках підписаних меморандумів про співпрацю. Психологічну допомогу військовим, ветеранам та цивільному населенню надають комунальні заклади Хмельницької обласної ради, зокрема галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, «Ветеранський простір «Ветеран ПРО».

«Як Віце-президент Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад з особливою увагою та відповідальністю ставлюсь до цих питань, сприяю ініціативам та проєктам пихосоціальної сфери. І якщо на цьому Конгресі народяться конкретні ініціативи, які допоможуть захистити наших дітей, молодь, ветеранів, обласна рада готова сприяти їх імплементації на рівні політик та регіональних цільових програм», – зазначила на завершення виступу голова ради.

Мета Конгресу – консолідувати зусилля органів державної влади, громадських інституцій, професіоналів, дослідників та політиків для ефективного вирішення нагальних проблем психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки в Україні.

Захід стане платформою для обміну ідеями та розвитку мережі фахівців і політиків у сфері психічного здоровʼя, а також для зʼясування міждисциплінарних, трансдисциплінарних і мультикультурних аспектів і рішень, повʼязаних із MHPSS (Mental Health and Psychosocial Support) на основі громади.

Основні теми Конгресу:

  • актуальні виклики в сфері психічного здоровʼя в умовах воєнного часу;
  • роль громадських ініціатив у психосоціальній підтримці;
  • міжнародний досвід з надання кризової психологічної допомоги;
  • спільні зусилля державних і недержавних установ у сфері психічного здоров’я.

Захід проходитиме в офлайн форматі, разом з тим буде забезпечена онлайн трансляція доповідей на платформі.

Для всебічного обговорення проблем та рішень у сфері психічного здоровʼя, в рамках Конгресу буде проведено 6 тематичних панелей:

  1. Ветеранська панель – обговорення проблем психічного здоровʼя військових, ветеранів та їхніх родин, а також новітніх підходів до надання підтримки в цій сфері.
  2. Медична панель – фокус на інтеграцію психічного здоровʼя в медичні програми та стратегії лікування для людей, які пережили травми, зокрема надання кризової допомоги та реабілітації.
  3. Соціальна панель – розгляд соціальних ініціатив та програм, спрямованих на підтримку уразливих груп населення, таких як внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю та інші категорії, що потребують психосоціальної підтримки.
  4. Освітня панель – роль освіти у формуванні культури психічного здоровʼя, а також розвиток програм для педагогів та учнів щодо підтримки психічного здоров’я в школах та вищих начальних закладах.
  5. Мистецька панель – роль мистецтва, культури та творчих методів у процесі терапії та реабілітації осіб, які пережили травми, а також використання арг-терапії в кризових умовах.
  6. Психодинамічної психотерапії – в рамках конгресу плануємо щодня проводити по закінченні велику аналітичну групу для рефлексії та спостереження динаміки процесів.
попередня статтяПроаналізували правові засади організації та здійснення публічної влади
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!