Школа керівника у бібліотеці

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка організувала проведення щорічної школи керівника для завідувачів бібліотеками для дітей та відділами обслуговування читачів-дітей публічних бібліотек територіальних громад області. Навчання відбулося у рамках теми “Бібліотека для дітей: розвиток спроможностей”. Бібліотека вкотре стала платформою для обміну досвідом та ідеями щодо покращення обслуговування читачів і розвитку бібліотечних послуг.

Учасники активно обговорили нові підходи та ініціативи, які сприятимуть залученню дітей та підлітків до читання та популяризації книг. Директорка бібліотеки Валентина Черноус презентувала проєкти на підтримку української книги під час війни, зокрема такі як: “Письменник-воїн” та “Читай українське”. Обговорили також реалізацію заходів у бібліотеках в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.

Бібліотекарі познайомились з координатором проєкту “TatoHub. Хмельницький” Єгором Рибаком, який представив напрямки роботи проєкту та обговорив з присутніми можливості майбутньої співпраці. Психолог проєкту “TatoHub. Хмельницький” Сергій Аніськов провів динамічний тренінг “Профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі”, поділився проблемними ситуаціями та шляхами їх вирішення. У процесі активного спілкування із бібліотекарями  зʼясовували питання гендерного партнерства.

Учасники навчання разом з бібліотекаркою І категорії Тетяною Карякіною, яка є менторкою проєкту “Соde Club” в Хмельницькому познайомилися із основними напрямками навчання дітей з програмування в бібліотеках, залучення мотивованих дітей до навчання та розширення  можливостей.

Заступниця директорки бібліотеки Оксана Лифар провела майстерню “Критичне мислення та логіка для дітей та дорослих”, познайомила присутніх з корисними ресурсами та новітніми методиками.

В цей день спільно окреслили основні моменти і напрямки планування роботи у бібліотеках для дітей на 2025 р. Бібліотекарі отримали фахові поради щодо ефективного звітування про роботу бібліотек за 2024 рік.

За  високий рівень організації та проведення у своїх громадах перших турів Всеукраїнських конкурсів для дітей, найбільшу кількість залучення до них читачів  нагороди отримали бібліотеки для дітей Волочиської, Чемеровецької, Летичівської, Старосинявської, Ярмолинецької, Кам’янець-Подільської та Хмельницької територіальних громад.

попередня статтяЗустріч із представниками Медейр
наступна статтяНа Хмельниччині відбувся освітній форум