Солобковецький  навчально-реабілітаційний центр: Освітній осередок для дітей з особливими потребами

Особливий світ для особливих дітей створено у Солобковецькому навчально-реабілітаційному центрі Хмельницької обласної ради. Тут переконані, що немає дітей, які не можуть навчатися. У кожної дитини є лише різні можливості до навчання та індивідуальні особливості, які необхідно побачити та розвивати.

Солобковецький навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради – заклад загальної середньої освіти, який створює умови для навчання , розвитку та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами. Центр створений для того, аби кожна дитина, незалежно від своїх особливостей, могла розкрити власний потенціал, відчувати підтримку та досягати успіху у житті.

Педагогічний колектив Центру впроваджує сучасні освітні методики, що відповідають індивідуальним потребам кожного учня.

Пріоритетом в закладі є захист прав дітей. Педагоги та психолог закладу проводять заняття, ігри та бесіди, які допомагають дітям навчитися дружити, поважати одне одного та спілкуватися без конфліктів. Також налагоджено співпрацю з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу та цькування, дотримання прав дітей. Організовуються  тематичні зустрічі із працівниками відділу поліції, службою у справах дітей. Працівники Центру брали участь у тематичному заході, організованому Хмельницькою обласною радою на тему «Безпека.Допомога.Поруч»; виступили спікерами на регіональній конференції «Шлях гідності: об’єднуємо зусилля для захисту прав людей».

Навчальні кабінети та класні кімнати обладнано у відповідності до потреб і рівня розвитку дітей. В закладі діє пансіон, в якому спальні кімнати, облаштовані за дизайнерськими ідеями дітей та працівників; їдальня з сучасним кухонним інвентарем, де завжди затишно та смачно; велика спортивна зала, яка використовується для проведення спортивних змагань, заходів з фізкультурно-оздоровчого та корекційно-реабілітаційного спрямування; майстерні, в яких діти з радістю створюють власноручні шедеври зі швейної, столярної справи, декоративно-прикладного мистецтва та самообслуговуючої праці; будинок соціально-побутового орієнтування, який упорядкований власними силами працівників закладу із залученням спонсорських коштів, та є справжнім осередком здобуття корисних практичних навичок.

До послуг вихованців – банно-пральне приміщення, спортивні майданчики, затишна паркова зона, молодий яблуневий сад. В Центрі створено, перший в області для дітей з особливими освітніми потребами, клас безпеки. Облаштовано затишне, просторе укриття.

Належна увага приділяється національно-патріотичному вихованню учасників освітнього процесу. Історико-краєзнавчий музей Центру здобув перше місце серед 100 найкращих закладів загальної середньої освіти України за результатами загального заліку Лайт-конкурсу “Кращий кабінет історії ЗСО” 2024 року, підтвердивши високий рівень організації навчального простору та значення історичної освіти у вихованні учнів.

Адміністрація закладу активно співпрацює з волонтерами та благодійними організаціями, що позитивно впливає на створення комфортного та сприятливого середовища для дітей з особливими освітніми потребами.

Солобковецький навчально-реабілітаційний центр Хмельницької обласної ради  має заслужене визнання у сфері освіти, про що свідчать публікації у престижних виданнях. Заклад був відзначений у книзі «Флагмани сучасної освіти України» за досягнення в освітній галузі,  увійшов до видання «Педагогічний олімп України», яке підкреслило його лідерські позиції, відзначивши професіоналізм педагогічного колективу. А у 2024 році інформацію про заклад опубліковано у книзі «Науковці та освітяни України», де було висвітлено впровадження сучасних наукових підходів у діяльність Центру, реалізацію інноваційних програм та успішну співпрацю з громадськими й волонтерськими організаціями для створення сприятливих умов навчання і розвитку дітей.

Солобковецький НРЦ є експериментальним майданчиком для впровадження і тестування наукових програм, а також базою практичної підготовки студентів закладів вищої освіти. Педагогічний колектив активно займається науковою діяльністю в галузі олігофренопедагогіки, бере участь у міжнародних конференціях з корекційної освіти, виступає стейкхолдерами освітніх ініціатив. Працівники закладу є авторами навчальних програм та наукових статей, які публікуються у провідних українських і міжнародних виданнях.

У складний період воєнного стану НРЦ, не припиняючи своєї діяльності, продовжував надавати освітні послуги статусним вихованцям і став затишним прихистком для евакуйованих осіб з інвалідністю. Дружній колектив закладу активно бере участь у волонтерському русі, підтримуючи тих, хто цього потребує.

Місія Центру – створити безпечне, комфортне та  надихаюче середовище, у якому кожна дитина почуватиметься потрібною, зрозумілою та успішною. Адже кожна дитина має право на якісну освіту, турботу та можливість бути щасливою.

Все, що твориться з любов`ю у цьому світі, – приречене на щастя. Надія приведе до успіху. А Віра допоможе жити…

За інформацією Солобковецького навчально-реабілітаційного центру

попередня стаття«Безпека. Допомога. Поруч»: завершився проєкт щодо протидії булінгу в освітньому середовищі
наступна статтяДипломи магістрів отримали 137 випускників Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії