Протягом останніх 2,5 років Хмельниччина працювала над створенням сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці.
На реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці у Хмельницькій області» Євросоюз спрямував 400 тисяч євро, за які було проведено кілька десятків тренінгів, у яких взяло участь майже чотири сотні краян. створити
Головна мета Проекту – створення можливостей для забезпечення нових робочих місць за рахунок власних можливостей, коштів інвестиційних проектів та місцевих бюджетів.
3-го жовтня цього року відбулася підсумкова конференція за участі керівництва області та міста, менеджерів та експертів Проекту, його учасників – представників Департаментів соціального захисту населення та фінансів облдержадміністрації, обласного центру зайнятості, територіальних управлінь та регіональних відділень Пенсійного фонду, Державної казначейської служби, Фонду Державного майна, Західного офісу Державної аудиторської служби, Державної фіскальної служби, а також керівництва Хмельницької торгово-промислової палати, профспілок області, керівників окремих об’єднаних територіальних громад краю.
Результати проведеної роботи в області презентувала менеджер Проекту Катерина Савчук.
Як зазначила директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Світлана Лукомська, завдяки спільним зусиллям усіх учасників Проекту, коштам Євросоюзу і ресурсам місцевих бюджетів в області офіційно створено 60 нових робочих місць. Кошти ЄС та місцевих бюджетів спрямовані на придбання обладнання у заклади освіти, соціального захисту, культури, а також утворення комунальних підприємств в об’єднаних територіальних громадах для надання різних послуг населенню.
Голова обласної ради Михайло Загородний зауважив, що, на жаль, значна доля на ринку праці краю працівників, які отримують заробітну плану з державного та обласного бюджетів з відповідними відрахуваннями до пенсійного фонду. Однак, на думку Михайла Васильовича, незрозуміла позиція підприємців-тіньовиків, де не сплачуються відрахування до пенсійного фонду та не дотримуються соціальні гарантії працівників.
«Досить важливим інструментом є просвітницька робота та соціальна реклама для населення щодо необхідності офіційного працевлаштування та отримання соціальних гарантій. Окрім того, має постійно вестися діалог у цьому напрямку з бізнесом», – зауважив посадовець. Підбиття підсумків Проекту очільник облради не вважає його завершенням, а навпаки – продовження спільно напрацьованого усіма учасниками протягом останніх 2 років.
«Впевнений, що лише за умови об’єднання зусиль ініціативних та небайдужих людей, які були задіяні у Проекті, можна досягнути ще більших результатів – надалі працювати над створенням можливостей для забезпечення нових робочих місць та наповнення місцевих бюджетів», – резюмував Михайло Загородний.
Про результати впровадження проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Створення сучасної моделі управління регіональним розвитком ринку праці у Хмельницькій області» присутніх поінформував Старосинявський селищний голова Віталій Здебський та президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталія Бєлякова.
Про хід виконання територіальної угоди між обласною державною адміністрацією, Федерацією профспілок області та Об’єднанням організацій роботодавців області на 2017-2018 роки в частині оплати праці з інформаціями виступили голова Федерації профспілок Геннадій Харьковський, виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців Валерій Заганяч та директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич.
Соціальні промо-ролики