Сила жіночого лідерства: обговорили роль жінок у різних сферах суспільного життя

Жіноче лідерство – це сила, яка може змінити світ.

Жіноче лідерство в Україні проживає період важливого відродження. Українські жінки демонструють свої вміння, силу, енергію та здатність до змін. Знаходячись у різних сферах життя – від бізнесу та політики до культури та громадської діяльності, а сьогодні – це жінки-військові – визначають нові стандарти лідерства та впливу.

Кожна жінка має потенціал стати справжнім лідером у своєму житті та спільноті. Важливо лише знайти своє призначення та вірити у свою силу.

Про роль жінки та її особливу участь в суспільному житті Хмельниччини та України говорили під час першої дискусійної платформи «Сила жіночого лідерства». Захід відбувся за ініціативи Хмельницької обласної ради.

Форум став платформою для обговорення ролі жінок у різних сферах життя, їхнього впливу на процеси відновлення та розвитку України в умовах війни та після неї. Учасницями форуму стали понад 100 представниць різних галузей: військові, дружини військовослужбовців, освітяни, медики, діячки культури, спортсменки, волонтерки, підприємці, політикині, лідерки громад та блогерки. Вони ділилися своїм досвідом, ідеями та рішеннями, спрямованими на розбудову майбутнього України.

Модератором заходу була членкиня Наукової Ради Міністерства освіти і науки України, експерт з реалізації ветеранської політики  Світлана Березіна, яка відзначила роль жінки в Україні як потужного генератора ідей в усіх сферах економіки та активними учасницями процесів. Лише в Збройних силах України наразі 70 тисяч жінок, з яких 50 тисяч військові, з них 6,5 тисяч – на керівних посадах.

Звертаючись у вітальному слові до жіноцтва Хмельниччини, голова обласної ради Віолета Лабазюк наголосила, що сьогоднішня зустріч є надзвичайно важливою для всіх учасниць дискусійної платформи, адже вона об’єднала тих, хто щодня доводить, що сила, рішучість і мудрість жінок є основою для змін і подальшого розвитку нашого суспільства. Адже потужне жіноцтво всієї України є, без перебільшення, надійним плечем підтримки для цвіту нації – наших захисників і захисниць, які в цю хвилину відстоюють незалежність і територіальну цілісність нашої держави.«Насправді, досить багато викликів щодня проживають українці. Поринувши у події 24 лютого 2022 року, згадується, як завдяки Збройним силам України на тиловій Хмельниччині  було створено потужний «жіночий батальйон» – це сильні жінки-лідерки, берегині родинного вогнища, керівниці підприємств, очільниці громад, освітніх, медичних, соціальних закладів, представники сфери культури та спорту, звичайні пересічні громадянки об’єдналися, аби вистояти у цій несправедливій та складній боротьбі, – зазначила Віолета Олександрівна. – У час, коли Україна переживає найважчі випробування своєї незалежності, роль жінок у відновленні, зміцненні та трансформації нашої держави важко переоцінити. Адже жінки сьогодні – це не лише дружини і матері, а й військові, волонтери, бізнесмени, освітяни, медики, громадські діячки. Вони говорять про гендерну рівність та права жінок у суспільстві, налагоджують мости між громадами, підтримують військових, ветеранів та їх родини, втілюють різні соціально-психологічні проєкти, розробляють стратегії розвитку та відновлення». 

Учасників заходу привітав начальник обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.

У рамках роботи форуму учасники брали участь в дискусійних платформах щодо ролі жінки в підприємництві, ментальній допомозі, гуманітарній сфері, оборонній діяльності та інших не менш важливих галузях, обговорили шляхи стратегічного відновлення країни.

У дискусійній панелі «Шлях на відновлення. Початок» взяли участь голова Міжнародної Асоціації психологів та тренерів-експертів Наталія Сабліна, голова обласної ради Віолета Лабазюк, керівниця благодійної організації «Благодійний фонд» «ТАПС» Юлія Дмитрова та старший офіцер відділення психологічної підтримки персоналу 3-ї окремої танкової Залізної бригади Віра Ткач. Темою для обговорення стало ментальне здоров’я жінок в умовах війни та перспектива на післявоєнний період, особливо в контексті їхньої ролі лідерок у своїх громадах та колективах. Учасники панелі розповіли про напрацювання підтримки та реабілітації захисників і захисниць, ветеранів та членів їх сімей, а також поділилися своїм баченням щодо запровадження необхідних ресурсів для їх втілення у подальшій психологічній допомозі військовим, які повертатимуться з війни та потребуватимуть соціалізації, реінтеграції та адаптації у суспільстві. Наталія Сабліна провела з учасницями своєрідне тренування для стабілізації психоемоційного стану.

Віолета Лабазюк, зокрема, коротко зупинилися на реалізації обласною радою в регіоні різних проєктів до повномасштабного вторгнення та підтримку військових формувань, внутрішньо-переміщених осіб в умовах воєнного стану, налагодження міжнародної співпраці для залучення гуманітарної допомоги, втілення потужних ініціатив, мета яких – психологічна підтримка та впровадження ветеранської політики.

«Жінці все під силу. І бути жінкою непросто. Разом з тим, вдається 24/7 поєднувати вміння та балансувати виховання дітей, домашні турботи з професійною, громадською і політичною діяльністю. Але важливим аспектом для мене, насамперед, – бути правильним прикладом для своїх доньок та, аби вони не були обділені увагою», – сказала голова обласної ради.

Роль жінок у процесі економічного, соціального та освітнього відновлення. Такою була тематика другої дискусійної панелі «Жіночий погляд на відновлення», присвячена жіночому підходу до відбудови, який включає розвиток малого та середнього бізнесу, інноваційні освітні ініціативи та участь молоді у створенні нових ініціатив. Про свої призначення  та діяльність розповіли керівниця цифрової команди Проєктного офісу Міністерства соціальної політики України Тетяна Калита, генеральна директорка металургійного підприємства «Тін Імпекс», голова правління ГО «МОЖУ», радниця Уповноваженого ВРУ з прав людини Аліна Скоморохова, співзасновниця ГО «Землячки Ксенія Драганюк та керівниця Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес Ольга Горкавчук. Жінки розповіли про щоденні виклики у підприємництві, благодійній діяльності, а також про допомогу військовим та психологічну підтримку, як поєднувати професійну діяльність та внутрішню спроможність.

Захід став платформою для обміну досвідом, нових знайомств, обговорення цікавих й важливих тем, а також джерелом натхнення та інструментом для реальних змін в майбутньому.

попередня статтяФормування сильних духом та тілом: популяризація спорту у Новоушицькій спеціальній школі
наступна статтяЗдобувачі освіти Хмельницького інституту МАУП побували в обласній раді