Тетяна Зеленко взяла участь у підсумковій колегії Державного архіву Хмельницької області

Сьогодні заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко взяла участь у спільній підсумковій колегії Державного архіву Хмельницької області та Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Державний архів області реалізує  державну політику у сфері архівної справи і діловодства на території області, до списків юридичних осіб – джерел формування Національного архівного фонду входить 2229 установ, підприємств, організацій різних форм власності, з них 226 – заклади культури.

У своєму виступі Тетяна Зеленко відзначила важливість роботи архівних установ, працівники яких проводять колосальну роботу з опрацювання та збереження історичних документів для наших майбутніх поколінь, аби наші спадкоємці розуміли, що вони нащадки героїчного народу і пишалися цим.

«Важливими завданнями, які стоять сьогодні перед архівістами та представниками галузі культури, є збереження документів Національного архівного фонду та тисячолітнього культурного надбання. Саме тому, в сьогоднішніх реаліях, ви робите значний внесок у збереження історичної пам’яті й національної ідентичності нашого народу», – сказала Тетяна Іванівна. З особливою гостротою значення архівів проявляється у період війни – як повномасштабної воєнної агресії, так і гібридного інформаційного протистояння. Російська збройна агресія, спрямована проти територіальної цілісності та суверенітету України, створила загрозу збереженню як  національної культурної, так і  архівної спадщини».

Під час колегії було підбито підсумки обласного Огляду на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду, культурної спадщини України, стану діловодства в закладах культури Хмельницької області у 2023-2024 роках. Проведені в рамках Огляду заходи сприяли покращенню умов збереження архівних документів, матеріальної та духовної культури, яка створена минулими поколіннями, витримала випробування часом і передається наступним поколінням, а також  сприяли активізації діяльності закладів культури.

Майже три роки повномасштабної війни, впродовж яких архівісти  області наповнюють нові фонди та колекції, пов’язані із війною та увічненням пам’яті наших Героїв.

Впродовж двох років проведення Огляду працівники архівних установ області здійснили надання методично-практичної допомоги 22 установам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування сфери культури, 45 бібліотекам, 17 музеям, 12 центрам культури, 38 будинкам культури та 22 школам.

Державний архів продовжує наповнення фонду «Колекція документів дитячого волонтерського руху «УКРАЇНА – це МИ». Від початку повномасштабного вторгнення видано перший та другий томи інформаційно-довідкового видання «Україна – це МИ!».

Архівістами області продовжується формування колекції документів «Задля перемоги», яка відображає політичну, соціально-економічну ситуацію на Хмельниччині в період збройної агресії, це фото-, фоно- та відеодокументи. Формування таких документів у територіальних громадах області відбувається спільно архівістами із закладами культури.

Майже в кожному музеї, бібліотеці та інших установах створюються зали або невеликі куточки, які відображають події російсько-української війни. Військовослужбовці, перебуваючи у відпустках, а також родини загиблих героїв діляться всім, що принесла війна – розірвані снаряди, прапори, листи, особисті речі.

Лише спільна робота представників архівів, бібліотек, музеїв дасть можливість забезпечити збереженість документальних свідчень, унікальних кадрів, які з кожним днем стають хронікою, історичною цінністю.  Всі правдиві факти про мужність, звитягу, героїзм наших захисників мають бути задокументовані для наступних поколінь та донесено правду про  сучасну війну всьому світові.

попередня статтяПрограма «Єднання заради дії» оголошує конкурс стипендій для ВПО
наступна статтяРегулярне нагадування: як залишатися на звʼязку під час знеструмлень