У Хмельницькій філармонії презентували виставу, створену за підтримки Українського культурного фонду

«Зберігаючи кращі надбання, прагнемо йти в ногу з часом», – таку амбітну мету ставить перед собою творча команда Хмельницької обласної філармонії.

Тому в ювілейний 85-й концертний сезон готуються дивувати глядача не лише традиційними концертами класичної та народної музики, а й особливими цікавинками.

Саме така непересічна подія відбулася 19 жовтня у стінах обласної філармонії – прем’єра масштабної музично-хореографічної вистави «У пошуках маленького принца».

Як зазначив директор обласної філармонії Тарас Малик, після певної паузи, на яку творчий процес поставила спочатку пандемія, а потім повномасштабна війна, колектив філармонії підійшов до підготовки прем’єри креативно, адже у мистецькому закладі ніколи не бракувало ідей та задумів. Цього разу, за словами Тараса Володимировича, команда однодумців вирішила представити дещо абсолютно нове, як для глядача, так і для колективів та артистів філармонії.

У виставі задіяно одночасно понад 120 учасників: музиканти оркестру, артисти балету, студії та хору ансамблю «Козаки Поділля». Неабияке враження отримали глядачі від симфонічної музики, хореографії, яскравих кольорових костюмів, декорацій та світлових ефектів.

Головна режисерка-постановниця, художня керівниця філармонії Юлія Алєксєєва акцентувала, що у виставі продемонстровано історію нашої боротьби, розказаної універсальною мовою, що зрозуміла і дітям, і дорослим – мовою мистецтва: «Головне завдання, яке ставили перед собою – подарувати дітям яскраву казку про боротьбу світла і темряви, де знайомі герої повісті Антуана де Сент-Езюпері опиняються у справжній круговерті пригод, і водночас наповнити ці образи новим глибинним змістом та символізмом, який буде зрозумілий дорослим».

За її словами, ідея постановки виношувалася досить довго, але вирішальним фактором, завдяки якому проєкт отримав шанс на втілення у життя, стала його перемога у конкурсній програмі «Відновлення культурно-мистецької діяльності» від Українського культурного фонду. Цікавий задум, оригінальне лібрето, музика, написана спеціально для вистави нашим хмельницьким композитором Станіславом Ярецьким, сміливі режисерські ідеї та ґрунтовна підготовка проєкту справили належне враження на представників Українського культурного фонду, від якого філармонія отримала ґрант у сумі 900 тисяч гривень на реалізацію масштабного задуму.

За три місяці, протягом яких тривала робота над виставою, команда проєкту виконала величезний обсяг завдань, зокрема постановку сучасної хореографії, підготовку сцени та її професійного оформлення, якого вимагає режисерський задум, виготовлення оригінальних декорацій, дизайн та пошиття сценічних костюмів та багато іншого.

Варто зауважити, що Хмельницька обласна філармонія фактично єдина в Україні серед подібних закладів, що не лише відважилася на такі масштабні проєкти, як постановка на своїй сцені опер та оперет, але й із успіхом їх презентувала. Тож досить очікувано, що дійство викликало неабиякий ажіотаж серед публіки, та запрошення на прем’єру розібрали за лічені дні.

Є сподівання, що цей креативний проєкт започаткує нову сторінку у творчій історії філармонії, а глядачі в цей складний для усіх нас час отримають від перегляду вистави справжнє задоволення та заряд бадьорості, адже автори заклали в сюжеті цікаві алюзії та глибокий символізм, які спонукатимуть замислитися і, разом із тим, налаштують на оптимістичний лад та зміцнять віру в перемогу добра – Перемогу України!

За матеріалами Хмельницької обласної філармонії

попередня статтяСтартував конкурс відбору громад для створення проєктів місцевого відновлення
наступна статтяЄробота: 8 000 підприємців отримали гранти від держави для розвитку бізнесу на 4,4 млрд гривень