У Хмельницькій обласній філармонії стартує  «Khmelnytskyi Classic Fest»

Уже цієї п’ятниці, 9 лютого, в Хмельницькій обласній філармонії стартує та триватиме до 1 березня Міжнародний фестиваль класичної музики «Khmelnytskyi Classic Fest» – амбітний мистецький проєкт та знакова подія для поціновувачів класичної музики.

Проходитиме фестиваль за підтримки голови Хмельницької обласної ради.

В обласній філармонії впевнені, що  серед заходів фестивалю кожен з глядачів знайде для себе багато цікавого та близького, ціла плеяда надзвичайно талановитих та яскравих особистостей продемонструє багато цікавих виступів.

Митці з Польщі, Латвії, Угорщини, Німеччини, великі симфонічні форми та камерна музика, сольні концерти та цікаві творчі колаборації – усе це буде нагода побачити та почути на «Khmelnytskyi Classic Fest»!

До уваги дайджест фестивалю:

9.02 18.00 ВІДКРИТТЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ «KHMELNYTSKYI CLASSIC FEST»

Академічний симфонічний оркестр

Диригент – Роман Ревакович (Польща)

Солістка: Оксана Нікітюк, заслужена артистка України (меццо-сопрано), Україна-Латвія

Цього вечора у залі філармонії виступатиме справжня зірка світового рівня – відомий польський та український митець, диригент, палкий популяризатор творчості сучасних композиторів Романа Реваковича, участь якого у фестивалі стала можливою за підтримки Польського інституту в Києві. Випускник Музичної академії у Варшаві, хоровий диригент з багаторічним досвідом співпраці із багатьма відомими творчими колективами Польщі та України, Роман Ревакович також виступав як диригент із цілою низкою українських та польських симфонічних та камерних оркестрів, є незмінним учасником багатьох міжнародних фестивалів, зокрема в Сербії та Словаччині.

У фокусі його уваги завжди залишається саме сучасна музика. Саме за його підтримки відбулися прем’єри творів українських композиторів Юрія Ланюка, Ігоря Щербакова та Едварда Сіліцького, а згодом і Богдани Фроляк, Богдана Сегіна, Михайла Шведа та Олександра Шимка, Золтана Алмаші, Світлани Азарової, Марії Олійник та Любави Сидоренко.

Також до нас завітає вокалістка, відома далеко за межами України, заслужена артистка України Оксана Нікітюк (меццо-сопрано), віднедавна солістка Державного хору «Latvija» (Рига, Латвія), хормейстер мішаного хору «Ikšķile» (Ікштіле, Латвія) та вокальний педагог хору «Maska» (Рига, Латвія).

Символічним буде фінал цього концерту. Почуємо Симфонія № З Л. ван Бетховена, яку він назвав «Героїчною». Вона є інтерпретацією однієї із найулюбленіших тем його творчості – боротьби особистості чи цілих народів за свою гідність, волю, за перемогу справедливості. Саме цим шляхом Україна зараз іде, відстоюючи свою ідентичність, отож це своєрідна посвята всім тим, хто бореться за нашу незалежність.

12.02 18.00 «СКОРИК: PIANO DUO»

Оксана Рапіта (фортепіано), народна артистка України, Мирослав Драган (фортепіано), заслужений артист України

Слухаємо джазові обробки фортепіанних мелодій нашого музичного генія Мирослава Скорика. Це та музика, яку варто почути і прожити саме у живому виконанні. А слухати її у дуетному виконанні одразу двох надзвичайно талановитих піаністів (в 4 руки) – то насправді унікальна можливість.

13.02 18.00 «ІСПАНСЬКА ГІТАРА»

Заслужений артист України, соліст Національної філармонії України Андрій Остапенко (гітара)

Третій день Міжнародного фестивалю класичної музики «Khmelnytskyi Classic Fest» стане справжнім подарунком для поціновувачів класичної гітари! 13 лютого у рамках фестивалю нашу залу сповнять запальні мелодії сонячної Іспанії у виконанні заслуженого артиста України, соліста Національної філармонії Андрія Остапенка.

Цей гітарист-віртуоз має у своєму репертуарі широку палітру творів композиторів різних стилів та епох, виступає як сольно, так і з симфонічним оркестром та камерними ансамблями, відомий не лише в Україні, а й далеко за її межами, адже гастролює в Іспанії, Італії, Польщі, Литві, Швейцарії, Азербайджані, Португалії, Великій Британії.

Грає на унікальній гітарі, що виготовлена німецьким майстром Дітером Хопфом (модель Artista Membrane) і має глибокий звук та неймовірну акустика.

15.02 18.00 Камерний оркестр Хмельницької обласної філармонії

Диригент – Тарас Мартиник

Солістка – Вікторія Тищик (саксофон), Україна-Польща

Саксофон став невід’ємною частиною джазової та популярної музики, а також знайшов застосування в оркестровій та класичній музиці. Почуємо його саме у гармонійному поєднанні з камерним оркестром філармонії на чолі з диригентом Тарасом Мартиник. Сольну партію саксофона виконуватиме наша гостя Вікторія Тищик – молода талановита артистка, учасниця колективу «Sarasvati Sax Quartet» у Варшавській  філармонії,  саксофоністка в «Warszaw Saxophone Orchestra», студентка Університету музики імені Фридерика Шопена (м.Варшава).

23.02 18.00 ЯРОСЛАВ ВРУБЛЕВСЬКИЙ, орган (Польща)

Зустрічаємо в нашому органному залі надзвичайно яскраву особистість: випускника Університету Моцартеум, соліста, диригента і камерного музиканта, церковного музиканта, переможця численних органних конкурсів, професора Університету музики імені Фридерика Шопена у Варшаві, а також викладача органу в Державній музичній школі імені Фридерика Шопена пана Ярослава Врублевського. Дуже титулований артист, відомий науковець та мистецький діяч. Буде виконувати як знані композиції всесвітньо відомих митців, а також ближче познайомить глядачів з творчістю композиторів, музика яких значно рідше виконується в Україні.

26.02 18.00 ДУЕТ «FLAUTANDO» у складі: Тарас Малик (флейта), Максим Заводний (гітара)

Добре знаний нашими глядачами творчий колектив. Тарас Малик, хоча і є зараз директором філармонії, не дозволяє адміністративній рутині та господарським справам брати гору над улюбленою справою всього його життя – грі на флейті. Разом із нашим Максимом Заводним, якого вирізняє особлива манера гри на гітарі, вони представлять глядачу чудові твори, створені для унікального і дуже гармонійного дуету флейти та гітари.

27.02 18.00 СТАНІСЛАВ ЯРЕЦЬКИЙ. Авторський концерт композитора

Цей вечір стане продовженням однієї із чудових традицій, яка з’явилася на Камер Фесті. Один із концертів фестивалю  обов’язково присвячували знайомству із сучасним українським композитором. Пропагування нашої музики – це дуже важливе завдання, особливо у наших реаліях, коли культурна ідентичність та багата мистецька спадщина є невід’ємною складової міжнародного іміджу України.

Станіслав Ярецький – наш хмельницький композитор. Він має дуже багатий творчий доробок, проте для публіки  донедавна він був найбільше знаний за своєю співпрацею з  Хмельницьким академічним муніципальним камерним хором. Його хорові твори вирізняються серед репертуарних творів колективу, адже він завжди намагається усучаснити твір, збагативши його звучанням цікавих музичних інструментів (дудук, най, дзвіночки, кахон тощо), часто додає різні звукові ефекти та перкусію. Все це свідчить про оригінальний погляд композитора та розкриває великий спектр можливостей, якими він володіє та які не боїться використовувати.

Але справжнім відкриттям, що вразило не лише публіку, а й колег з мистецької спільноти, стала його музика для вокально-хореографічної вистави “У пошуках Маленького принца”, прем’єра якої з величезним успіхом відбулася декілька місяців тому у філармонії.

Цей творчий вечір – нагода більше дізнатися про Станіслава Ярецького та відкрити для себе ще більше цікавих граней його композиторського таланту.

Хмельницький академічний муніципальний камерний хор, керівник –  заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмур

28.02 18.00 «ДО СВОБОДИ»

«Freedom String Quartet» (Польща) у складі:Ольга Малик (скрипка), Україна-Польща, Ґжеґож Кузьола (скрипка), Польща, Зося Ковальчик(альт), Польща, Едвард Радзвілович (віолончель), Білорусь-Польща

Свою творчу програму представить струнний квартет, що народився як мистецька відповідь на агресію росії щодо нашої країни. У його складі – музиканти з України, Польщі та Білорусі, які прагнуть максимально привернути увагу до війни в Україні та закликати світову спільноту до належної реакції на загарбницькі дії рашистів.

1.03 18.00 ЗАКРИТТЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ «KHMELNYTSKYI CLASSIC FEST»

Цей вечір будемо слухати як зарубіжну, так і нашу українську музику. у виконанні академічного симфонічного оркестру філармонії. Диригуватиме оркестром Максиміліан Марія Джаннетті, відомий митець родом з Німеччини. Має досвід співпраці з різними оркестрами і завоював багато призів та нагород, побував з концертами майже на всіх континентах, створив собі ім’я як член журі, запрошений диригент, викладач і автор спеціальних наукових статей. Активно пропагує сучасну музику, тому завдяки його участі відбулося багато прем’єр творів сучасних композиторів різних країн.

Окрім того, Максиміліан уже декілька років викладає в Одеській національній музичній академії. З початком війни чітко висловив свою громадянську позицію та підтримку Україні, неодноразово виступав на благодійних концертах, зараз продовжує працювати і гастролювати містами нашої держави.

Також цього вечора буде нагода почути сольні партії у виконанні талановитої угорської флейтистки Ільдіко Юхаш та польського кларнетиста Романа Відашека.

Яскравим фіналом фестивалю стане виконання Українських сонат нашого відомого композитора Левка Колодуба, музика якого увібрала в себе неймовірний колорит народних мелодій.

попередня статтяВетеранок та жінок із сімей ветеранів запрошують пройти безкоштовну програму розвитку та відновлення ментального здоров’я
наступна статтяХто може отримати протез державним коштом?