
Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк разом із керівництвом обласної військової адміністрації відвідали обласний комунальний заклад – Хмельницьку обласну лікарню та відкрили кабінет комп’ютерної томографії.
Для надання високоспеціалізованої медичної допомоги, вкрай необхідно забезпечити лікувально-діагностичний процес відповідним обладнанням, зокрема комп’ютерним томографом.

Тому, на обласному рівні було прийнято рішення щодо закупівлі та придбано Комп’ютерний томограф Aquilion Prime SP 160-зрізовий TSX-303B/1F. На сьогодні це найкращий за параметрами та можливостями діагностики апарат в Хмельницькій області. Його вартість – 34 млн 790 тис. грн. З обласного бюджету було виділено 22,0 млн грн та співфінансування з коштів обласної лікарні в сумі 12,790 млн. Також у приміщенні проведено капітальний ремонт на суму 678,0 тис. грн та закуплено нові меблі на суму 95,8 тис. грн. Таким чином, всього для відкриття кабінету КТ в обласній лікарні спрямовано 35 млн 563,8 тис. грн.

Спектр досліджень: від простих рутинних до спеціалізованих, таких як:
- КТ перфузія головного мозку (при інсультах);
- КТ-субстракція для дослідження судин;
- Спеціалізовані кардіологічні протоколи;
- Протоколи для онко-хворих пацієнтів;
- Підходить для дітей та пацієнтів з надлишковою масою тіла.

Оновлення технічної бази лікарні є важливим кроком для підвищення якості медичних послуг. Завдяки новому комп’ютерному томографу лікарі зможуть швидше та точніше діагностувати захворювання, зокрема інсульти, онкопатології та серцево-судинні хвороби. Це дозволить забезпечити своєчасне лікування та покращити результати реабілітації пацієнтів. Інвестиції в сучасну медицину – це інвестиції у здоров’я громади та майбутнє регіону.

Довідка:
В лікарні забезпечено роботу двох кабінетів КТ та створено умови для розмежування потоків пацієнтів: старий апарат буде використовуватись для амбулаторних та планових пацієнтів, новий апарат – для цілодобової діагностики ургентних хворих, в тому числі з гострим мозковим інсультом, що поступають у відділення екстреної медичної допомоги або знаходяться на стаціонарному лікуванні.