У Хмельницькому вшанували жертв політичних репресій

Однією з найстрашніших сторінок історії України є Голодомор та політичні репресії, які призвели до небачених безневинних жертв. Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують жертв  Великого терору  – масових політичних репресій 1937-1938 років.

Сьогодні, напередодні цього трагічного дня біля пам’ятника «Ангел скорботи» в Хмельницькому відбулись меморіальні заходи за участю заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко, заступника голови облдержадміністрації Володимира Білика, заступника Хмельницького міського голови Михайла Кривака, представників силових структур та правоохоронних органів.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять мільйонів загублених наших співвітчизників, згадали тих, хто став жертвою політичних репресій, був ув’язненим у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі, згадали знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію.

Репресії завдали відчутного удару по всьому суспільству, була понівечена доля мільйонів людей, в атмосфері страху і насильства виховувалося ціле покоління. Першою мішенню  стали державні та інтелектуальні лідери України, які були творцями і носіями ідеї державності. Другий тотальний і вбивчий удар було завдано по національній першооснові та українському селянству. Третій удар влучив у саме серце – було  жорстоко знищено творчу еліту та духовність.

Довідково

2 червня 1937 року було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», згідно з яким 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, що поклав початок масових репресій. Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681 692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 мільйона людей було відправлено в табори.

попередня статтяВсеукраїнська студентська науково-практична конференція «Студентська молодь у науці»
наступна стаття15 травня – День Європи