18 грудня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у засіданні обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Сьогодні члени комітету обговорили адміністративні питання та проаналізували ситуацію на ринку праці Хмельницької області.
Обласний координаційний комітет сприяння зайнятості – незалежний тристоронній орган, до складу якого увійшли порівну представники обласної влади, об’єднання організацій роботодавців та Федерації профспілок області.
Члени комітету на першому у цьому році засіданні затвердили Положення про Комітет, обрали головуючого та секретаріат. Впродовж трьох років очолюватиме Комітет Генннадій Харьковський, голова Федерації профспілок області.
Михайло Загородний впевнений, що основним акцентом у роботі Комітету має стати пошук шляхів ефективного використання трудових ресурсів та запобігання безробіттю.
«В сучасних умовах, проаналізувавши статистичні дані, можна визначити і сезонний попит на ту чи іншу спеціальність. І, таким чином, формувати і державне замовлення на навчання тим професіям, які реально будуть затребувані у житті, – наголосив керманич області. – Я вважаю, що співпраця роботодавців і служби зайнятості є одним із головних пріоритетів реалізації державної політики зайнятості».
Із думкою Михайла Загородного погоджується і директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня, який інформував членів Комітету про ситуацію на ринку праці, оновлені послуги служби зайнятості та актуальні напрямки покращення співпраці з соціальними партнерами.
За його словами, ситуація на ринку праці Хмельницької області, характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі і послуг, робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування та машин. Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій.
Незважаючи на це, основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача робочих місць, низька оплата праці на існуючих, дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили в кількісному та професійному розрізі.
«У 2016 році в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось понад 21 тисяча вакансій. При цьому, лише по тисячі з них оплата праці становила понад 4 тисячі гривень. У всіх інших середній розмір оплати праці не перевищував двох тисяч гривень, – наголошує Сергій Черешня. – Водночас, середній розмір державної допомоги по безробіттю складає 1874 гривні в місяць».
У 2016 році послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися понад 44 тисячі безробітних громадян. Станом на 1 січня 2017 року кількість зареєстрованих безробітних становила майже 16 тисяч осіб, в тому числі майже півтори тисячі – учасники АТО.
Серед безробітних – 45,4% складали жінки, 33% – молодь віком до 35 років, кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 56,2% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Допомогу по безробіттю отримували 13,5 тисяч осіб.