Одинадцятий рік поспіль конкурс «Майбутнє України» допомагає школярам втілювати свої технологічні проєкти. Уперше Всеукраїнська науково-технічна виставка-конкурс молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» робила це у режимі онлайн – 11 і 12 грудня. Рекордною стала кількість учасників – 164 учні та 146 наукових проєктів.
Традиційно учасники представляли свої пристрої у семи номінаціях: електроніка та приладобудування; матеріалознавство та перспективні технології; машинобудування; інформаційно-телекомунікаційні системи та технології; екологія та ресурсозбереження; технічна творчість та винахідництво; робототехніка та робототехнічні системи.
Хмельницьку область представляли шестеро учасників, серед них й учні з Славутського ліцею: Влад Петров в номінації: «Екологія та ресурсозбереження» з проєктом «Саморобний очищувач водної поверхні від сміття (скімер) з використанням сонячної енергії» та Михаїл Дмитрієвцев в номінації: «Машинобудування» з проєктом: «Опріснювач-очищувач морської та забрудненої води за допомогою процесу дистиляції з використанням сонячного концентратора». Науковий керівник, який допомагав у розробці і представлені робіт ліцеїстів – Коваль Віктор Людвигович.
Оцінювали проєкти науково-педагогічні працівники вишів, галузевих інститутів НАН України і спонсори. Серед критеріїв оцінювання – актуальність, практичне значення, самостійність у виконанні роботи і творчий підхід, повнота в розкритті теми, презентаційні навички учасника, відповідність стендової доповіді вимогам і наявність демонстраційної моделі чи макета. Кожну секцію оцінювала окрема група журі. Родзинкою захисту був віртуальний постер, який могли бачити всі учасники, наукові керівники та зацікавлені особи.
Ліцеїст Влад Петров у своїй номінації виборов третє місце.
Крім змагань на конкурсі «Майбутнє України», ліцеїсти: Петров Влад, Дмитрієвцев Михаїл, Шемчук Віталій, Рудик Тетяна, Козак Олексій та Гітченко Вадим брали вперше участь у Всеукраїнському Інтернет-турнірі з природничих дисциплін у складі команди «Невгамовні кванти». Всього в турнірі брали участь понад 200 команд з усієї України. Після двох турів конкурсу команда виборола звання лауреатів турніру разом з іншими 16 командами.
Як подарунок, для усіх лауреатів турніру стали сертифікати на відвідування Музею науки у м.Києві.
«Sie nule es ventus, trahere in ramos», – що означає: «Якщо немає вітру, беріться за весла». Люди – творці свого життя. Ми не повинні склавши руки чекати на момент, який може й ніколи не настати, а створювати власну реальність.
Вітання переможцям та учасникам змагань, успіхів у науково-дослідницькій роботі й реалізації власних проєктів на практиці!
За матеріалами Славутського ліцею
ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради