Національний центр «Мала академія наук України» 21–23 листопада провів восьму виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», у якій взяли участь вихованці Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки.
Роботи учасників розподілені за сімома номінаціями: «Електроніка та приладобудування», «Матеріалознавство та перспективні технології», «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», «Екологія та ресурсозбереження», «Роботехніка та роботехнічні системи», «Машинобудування» і «Технічна творчість та винахідництво».
За словами президента МАН Станіслава Довгого, розробки школярів уже давно суспільство і бізнес сприймають як серйозні проекти, варті уваги і впровадження: «Ми активно працюємо над тим, аби знайомити підприємців з ідеями наших учнів. Особливу цікавість викликають винаходи, спрямовані на енергозбереження та заощадження ресурсів. Слід зазначити, що у цьому напрямі діти активні і креативні: багато їхніх ідей демонструють, як зменшити використання газу чи бензину; вони пропонують альтернативу традиційним енергоносіям тощо. Водночас ідеї ефективні і бюджетні, що є важливою перевагою в нинішніх економічних умовах».
Участь у конкурсі брали 118 учасників з усіх областей України та міста Києва.
Хмельницьку область представляли три учасники, серед них і 2 учні з Славутського ліцею-інтернату: Пізнюр Юлія в номінації: «Екологія та ресурсозбереження» з роботою:«Збирач туману» – пристрій перетворення водяної пари в рідину, та Шевчук Дмитро в номінації:«Робототехніка та робототехнічні системи» з роботою: «Світлодіодний куб» – математика без цифр. Науковий керівник, який допомагав у розробках і представлені робіт ліцеїстів – Коваль Віктор Людвигович.
За матеріалами Славутського обласного
спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки