Голова обласної ради Віолета Лабазюк у складі української делегації бере участь у «Ukrainian Week» 2025 у Вашингтоні – важливій події, що відкриває нові можливості для міжнародної співпраці. Цього року понад 1000 лідерів у сфері політики, бізнесу, духовенства та військових зібралися у столиці Америки, аби розширити співпрацю між Україною та США.
Участь голови обласної ради в українському тижні є важливим кроком для посилення міжнародних зв’язків, зокрема в питаннях залучення гуманітарної допомоги та інвестицій для розвитку Хмельниччини.
Другий день робочої поїздки був насичений діловими зустрічами з американськими дипломатами та політиками.
Разом із членами української делегації, головами обласних рад, депутатами, представниками органів місцевого самоврядування Віолета Лабазюк зустрілася зі Стівом Дейнсом – відомим американським політиком з Республіканської партії, сенатором США від штату Монтана. Як відомо, весною 2022 року, він разом з іншими американськими сенаторами вперше відвідав Київ та деокуповані поблизу нашої столиці території та став очевидцем жахливих військових злочинів рф. Тоді це був перший візит американських офіційних осіб в Україну після початку російського вторгнення на запрошення українського керівництва.
Під час спілкування голова обласної ради акцентувала на важливості посилення міжнародної співпраці для підтримки Хмельниччини та України у складний час, зокрема щодо соціальної політики, післявоєнної відбудови та розвитку територій. На переконання, Віолети Олександрівни, активне залучення американських благодійників до гуманітарних ініціатив сприятимуть суспільному захисту українців, зокрема військовослужбовців, ветеранів та їх сімей та родин вимушених переселенців.
У рамках робочої поїздки голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у Лідерському форумі місцевого самоврядування, який відбувся у Музеї Біблії у Вашингтоні.
Форум лідерства став комунікаційним майданчиком для провідних американських та українських лідерів для обміну досвідом, формування нових партнерств і створення рішень, які сприятимуть соціальній, гуманітарній та економічній трансформації. Спікери заходу – Тимофій Довгалюк, засновник та президент SALT Movement, Майк Оппедахл, партнер GiANT Worldwide, Наталія Павленко, президентка Ukrainian National Women’s League of America, Ірина Паліашвілі, президентка US-Ukraine Business Council, Ольга Дьякова, соціальний інноватор OII Meaningful Communication, Анна Міщенко, директор Kyiv School of Public Administration та інші.
Представниками благодійних організацій було презентовано низку проєктів щодо допомоги військовим (зокрема, й пошиття спеціальної форми для наших захисниць), відбудови зруйнованої цивільної інфраструктури, підтримки ментального здоровʼя українців під час російсько-української війни.
Окрім того, Віолета Лабазюк долучилася до Міжнародного Саміту Релігійної Свободи – найпотужнішого в світі заходу, присвяченому захисту релігійної свободи. У роботі Саміту взяли участь голова Державної служби України з етнополітики та свободи Віктор Єленський, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець та інші члени делегації.
Під час саміту обговорювали переслідування релігійних спільнот в різних частинах світу, в тому числі на окупованій частині України. Єдиною загрозою релігійній свободі в Україні, безперечно, є вторгнення російської федерації та окупація частини території. Разом з тим, злочини росії проти релігійної свободи на окупованих територіях почалися ще з 2014 року.
Водночас, Україну характеризує надзвичайно високий рівень релігійної свободи. Це проявляється в тому, що на вільній території нашої держави всі релігійні меншини почувають себе вільно.
Сподіваємося, що спільними зусиллями з іноземними партнерами та зі світовою допомогою Україні вдасться перемогти російського агресора, відновити справедливий мир та жити у вільній та незалежній державі.