20 листопада в Україні відзначається Всесвітній день дитини. Свято спрямоване на зміцнення міжнародної єдності задля покращення добробуту дітей та підлітків.
Символічно, що саме цього дня стартувала кампанія «Україна для кожної дитини. Це має значення», яка реалізується Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерством соціальної політики України, ЄС і ЮНІСЕФ в Україні.
Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей провів 20 листопада у місті Київ розширене засідання «Україна для кожної дитини. Це має значення», в якому взяв участь заступник голови обласної ради, член Ради регіонів цього Координаційного центру Валентин Соколюк, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та міжнародних організацій.
У режимі онлайн до розширеного засідання долучилася і голова обласної ради, Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад Віолета Лабазюк.
Мета заходу – проаналізувати поточний стан забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні в розрізі регіонів, обговорити ключові виклики та досвід регіонів у їх подоланні, а також сприяти поширенню успішних практик.
Під час панельної дискусії «Підсилення спроможності сімей як основа захисту прав дитини» учасники обговорили низку питань. Зокрема, розвиток послуг для сімей на регіональному та місцевому рівнях, їх поточний стан, основні виклики та ключові пріоритети, запровадження мінімального пакету послуг для забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні: досвід пілотних громад Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Про створення дружньої до дитини громади: розвиток послуг для підтримки сімей із дітьми поінформував членів Ради регіонів Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Меджибізький селищний голова Хмельницької області Олександр Ткач.
До слова, Хмельниччина увійшла в число пілотних областей України з реалізації проєкту «Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні». Досить важливим є об’єднання зусиль для організації виховання дітей в люблячих родинах, де вони відчуватимуть підтримку та турботу. Досвідом з підтримки розвитку комплексних соціальних послуг на рівні територіальних громад ділилися й посадовці з інших областей.
Окрім того, відбулися панельні дискусії на тему «Забезпечення права на виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та «Знову вдома. Реінтеграція в життя громади дітей, які мають досвід інституційного догляду і виховання, депортації та примусового переміщення», під час яких говорили про регіональний досвід розвитку та підтримки сімейних форм виховання і організацію роботи в територіальній громаді для реалізації права дитини на виховання в сім’ї, а також про потреби дітей, які перебувають в закладах інституційного догляду та виховання і потребують особливих умов догляду, та про супровід дітей, які повернулися з місць депортації та примусового переміщення, їх потреби для адаптації в новому середовищі та реінтеграції в життя сім’ї, громади і України.
Після завершення засідання у київському парку імені Тараса Шевченка відбулося відкриття арт-об’єкту «Lighthouse», присвяченого Всесвітньому дню дитини та 35-й річниці Конвенції ООН про права дитини.
Після завершення засідання у київському парку імені Тараса Шевченка відбулося відкриття арт-об’єкту «Lighthouse», присвяченого Всесвітньому дню дитини та 35-й річниці Конвенції ООН про права дитини.