Тема цифровізації охорони здоров’я має особливе значення для нас усіх, оскільки технології змінюють не лише якість надання медичних послуг, але й підхід до управління системою охорони здоров’я.
Ми живемо в часи глобальних викликів, які потребують від нас швидких рішень та інноваційних підходів. Пандемія COVID-19 і повномасштабна російсько-українська війна в Україні стали каталізаторами змін, які зараз впроваджуються у сфері охорони здоров’я. Однак, попри всі труднощі, бачимо, як цифрові технології стають потужним інструментом, що допомагає українцям отримати медичну допомогу, навіть у найскладніших умовах.
Сьогодні, 11 вересня, відбулася наймасштабніша подія у цифровій медичній сфері – перший eHealth Summit. У заході взяла участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, віце-президент УАРОР з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я, а також представники органів державної влади і місцевого самоврядування, державного та приватного секторів, медична та цифрова спільнота, міжнародні партнери.
На заході було презентовано досягнення та перспективи розвитку цифрової медицини в Україні.
Учасники eHealth Summit мали можливість дізнатися про успішні кейси впровадження цифрових технологій в українській медицині, нові сервіси та проєкти, які чекають на охорону здоров’я в найближчому майбутньому, а також про лідерів цифрових змін – людей, які своїми зусиллями сприяють розвитку інновацій.
На сьогодні електронна система охорони здоров’я – це найбільша державна ІТ-система, яка включає: 35 млн. пацієнтів, 430 тисяч медичних працівників, 19 тисяч закладів, 3 млрд. медичних записів, 70 млн. е-рецептів, 450 млн. е-направлень. У системі також вже впроваджено можливість реєстрації медичних закладів та аптек, декларації з сімейним лікарем, плани лікування, різні види медичних висновків, облік реабілітаційних втручань та багато іншого.
Завдяки впровадженню електронної системи охорони здоров’я (eHealth), зроблено величезний крок уперед у забезпеченні доступу до медичних послуг для кожного громадянина. Тепер медичні дані не губляться, а стають цінним ресурсом для прийняття рішень, як для лікарів, так і для керівників медичних закладів.
Як зазначає голова обласної ради Віолета Лабазюк, медицина Хмельниччини, як і всієї України, сьогодні активно переходить на цифрові рейки. Впроваджуються інноваційні підходи, що дозволяють краще аналізувати потреби населення в медичних послугах, зосереджуватись на лікуванні замість паперової роботи, і найголовніше – робити медицину доступною навіть у найвіддаленіших куточках області.
«Одним з наших пріоритетів є забезпечення доступу до реабілітаційних послуг для військовослужбовців та мирних громадян, постраждалих внаслідок війни. За допомогою цифрових технологій ми можемо краще організувати ці процеси, відстежувати ефективність лікування та забезпечувати високий рівень медичної допомоги, – наголошує Віолета Лабазюк. – Окрім цього, важливою є роль міжнародної співпраці в розвитку цифрової медицини. Маємо чудові приклади спільних проектів з іноземними партнерами, що дозволяють нам застосовувати кращі світові практики у сфері eHealth. І саме завдяки підтримці наших партнерів ми маємо змогу прискорити ці зміни. Тому об’єднуємо зусилля, переймаємо кращий досвід та продовжуємо працювати заради розвитку медичної сфери країни».
eHealth Summit організовано Міністерством охорони здоров’я України за підтримки «Проєкту підтримки Дія», яку Програма розвитку ООН в Україні реалізує за фінансування Швеції.