Традиційно наприкінці грудня ми вшановуємо пам’ять видатної історичної постаті, борця за свободу та незалежність України В’ячеслава Чорновола. 24 грудня відомому громадcькому та політичному діячеві виповнилося б 86 років.
Сьогодні за участю керуючого справами обласної ради Олени Лещишиної відбулося покладання квітів до пам’ятника В’ячеслава Чорновола у Хмельницькому. Також у заході взяли участь представники обласної військової адміністрації, Хмельницької міської ради, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.
У 1960-х В’ячеслав Чорновіл став одним із лідерів дисидентського руху в Україні. Він був засновником та редактором «Українського вісника», в якому оприлюднювали хроніки національного спротиву.
В’ячеслав Чорновіл разом з Василем Стусом та Іваном Дзюбою взяв участь у прем’єрі фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у вересні 1965-го, під час якої відбулася акція протесту щодо незаконних арештів української інтелігенції.
1966-го він написав дослідження «Правосуддя чи рецидиви терору» – один із найсміливіших зразків тогочасної української політичної публіцистики. Наступного року уклав збірку «Лихо з розуму», в якій оприлюднив матеріали про заарештованих шістдесятників. Її видрукували за кордоном, і Чорновіл став лауреатом премії для кращих журналістів світу, що борються за права людини.
За активну журналістську та правозахисну діяльність В’ячеслав Чорновіл тричі був ув’язнений та відбув понад 15 років таборів.
Вже у 90-х В’ячеслав Чорновіл став лідером партії Народний Рух України та кандидатом у Президенти України. Був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
«Якби мене запитали, чи жалкую я про те, як склалося моє життя, я б відповів: анітрохи, – говорив В’ячеслав Чорновіл. – І якби довелося починати все спочатку та вибирати, я б обрав життя, яке прожив».