Веснянки як заклик до перемоги

Народне свято «Подільські веснянки» провели у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, в якому взяли участь переселенці зі східної України та студенти Горлівського інституту іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет».
Таке фольклорне свято відзначають в педакадемії щорічно вже протягом двадцяти років. Зазвичай його присвячують зустрічі весни. За допомогою єднання усіх присутніх формують любов до народної пісні, народних звичаїв та обрядів.

Але цьогорічне свято має особливий зміст. Через ситуацію в країні, учасники програми намагались закликати не лише весну, але й мир.

Підготовка до свята тривала лише два дні, але цього було достатньо. Розпочали захід хвилиною мовчання загиблим українським героям. Вітання від голови обласної ради Віолети Лабазюк та всього депутатського корпусу передала учасникам свята заступник керівника виконавчого апарату ради Тетяна Зеленко.

«Можливо для когось може здатися, що сьогодні, коли російський окупант плюндрує нашу землю, не час для пісенних свят та веснянок. Звичайно, настрій далеко не святковий. Але – переможний. Бо в душі кожного з нас живе тверда віра в перемогу над ворогом. І у наших душах, окрім смутку, завжди є місце для високої духовності – любові до рідної мови, народних звичаїв та сповнених оптимізму обрядів».

За словами ректора академії Інни Шоробури це свято потрібне для підтримання духу українців: « Життя продовжується. На сьогоднішній день в академії проживає близько сотні внутрішньо переміщених осіб. І ми маємо показати їм наше єднання. Закликаючи весну – ми наближаємо перемогу! Весна розвіює не лише зимовий холод, а й песимізм та зневіру».

Також ректорка провела екскурсію для гостей заходу та поінформувала чим займаються переселенці у стінах академії.

«Усі особи, які прибули – бажають допомогти Збройним силам України. Ми вже зв’язали понад сто п´ятдесят маскувальних сіток і не зупиняємось на цьому», – наголосила Інна Михайлівна та розповіла про освітній хаб Хмельниччини. Його створили для переселенців та мешканців області від 3 до 60 років. У хабі навчають актуальним професіям та надають психологічну підтримку.

На завершення заходу присутні закликали перемогу та зробили спільне фото на згадку.

 

попередня статтяВантаж для жителів Харківщини
наступна статтяІ в час війни МАНівці Хмельниччини не зупиняються та працюють над науковими проєктами