Відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «ХМЕЛЬНИЧЧИНА В УМОВАХ ВІЙНИ росії ПРОТИ УКРАЇНИ: РІК 2024»

Сьогодні, 7 березня, на базі Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Хмельниччина в умовах війни росії проти України: рік 2024». Метою проведення цього заходу вже третій рік поспіль є акумулювання уваги до дослідження аспектів російсько-української війни: впливу воєнних дій на соціально-економічне становище українських регіонів, діяльність органів влади, державного управління та місцевого самоврядування з метою організації національної безпеки і оборони, підтримки волонтерського руху, а також об’єднання української нації та суспільства задля Перемоги над російським агресором.

Цьогоріч науково-практична конференція була присвячена світлій пам’яті президента ХКТЕІ, доктора історичних наук, професора Юрія Васильовича Телячого. Учасники конференції вшанували пам’ять Юрія Телячого, який трагічно загинув у січні цього року, та усіх загиблих внаслідок російської агресії.

У роботі конференції взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, яка від імені керівництва та депутатського корпусу облради привітала наукове зібрання – представників обласної та міської влад, вищих навчальних закладів, громадських організацій, а  також науковців, краєзнавців, військових та волонтерів. Загалом захід об’єднав понад сотню учасників в офлайн і онлайн режимі.

«Позаду вже три найважчі роки нашої новітньої історії. Але у пам’яті кожного із нас ті перші дні, коли жертвами російських авіаударів стали передусім мирні українські міста та села. Географія ударів охопила всі регіони країни. Зокрема й рідну нам Хмельниччину. Не маючи спроможності перемогти на полі бою, російська держава-терорист вдається до варварських обстрілів українських міст та критичної інфраструктури, – зазначила Тетяна Іванівна. –  Ми не знали, що буде завтра, але точно розуміли, що за Україну треба боротися. Ми не підняли білий прапор, а стали боронити синьо-жовтий. За три роки український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає. Світ побачив, на що спроможна Україна і наші герої. Загроза обєднала нас. Національна єдність стала основою успішного спротиву. Наступ військ рф вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави ціною свого життя та здоровя».

Посадовець висловила слова подяки всім, завдяки кому триває опір України. Це наші захисники та захисниці Збройних сил, усіх наших сил безпеки й оборони, це волонтери.

«Ми вдячні союзникам за потужну військову, політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку. Втім, враховуючи нові виклики та загострення міжнародних відносин, Україна потребує ще консолідованішої допомоги, аби світ не втрачав віри в Україну, підтримував її й надалі задля збереження панування демократії у світі, у війні світла проти темряви», – сказала на завершення вітального слова Тетяна Зеленко.

З вітальним словом також виступили депутат обласної ради, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура, представники обласної військової адміністрації, міської ради,  директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан та інші.

Виконуючий обов’язки президента Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту Андрій Матвєєв виступив із доповіддю «Юрій Васильович Телячий – науковець, патріот, громадянин, людина невтомної вдачі», зосередивши увагу присутніх на його значному внескові у підтримку військових формувань, допомозі захисникам боротися за територіальну цілісність української держави.

Програма конференції передбачала пленарне та 6 секційних засідань, доповіді подали понад 100 учасників з 5 областей України.

На засіданнях секцій учасники конференції говорили про  те, як позначаються воєнні дії на суспільно-економічний стан Хмельниччини, про перспективи розвитку післявоєнного періоду. Проаналізували учасники заходу діяльність установ освіти, культури, медицини краю в умовах війни, які мають випробування та як адаптуються.  Окрім іншого, йшлося про міжнародну партнерську допомогу в умовах війни, допомогу країн Європи і світу, як важливого чинника протидії російській агресії, героїзм хмельничан-захисників України, волонтерський рух та підтримку внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок війни проживають в області.

Учасники конференції також мали змогу ознайомитися з  виставкою портретів захисниць України, які створила і передала Олена Білозерська, захисниця України.

попередня статтяЖінок обласної ради привітали зі святом весни
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!