Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь розширеному засіданні колегії облдержадміністрації під керівництвом голови ОДА Олександра Корнійчука.
Члени колегії розглянули три питання порядку денного.
Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад.
Першим питанням порядку денного засідання колегії було заслухано інформацію про заходи з утримання та ремонту автомобільних доріг місцевого значення загального користування.
Як зазначив начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексій Дьома, загальна кількість автомобільних доріг загального користування місцевого значення становить 810 одиниць протяжністю 5087,8 км, з яких: обласних – 390 одиниць протяжністю 3667,2 кілометрів, районних – 420 протяжністю 1420,6 кілометрів.
Транспортно-експлуатаційний стан переважної більшості доріг загального користування місцевого значення значно зношений і потребує поліпшення з урахуванням соціально-економічних потреб районів (підвезення дітей до опорних шкіл, сільських мешканців до медичних закладів). Швидке руйнування дорожніх конструкцій спричинено збільшенням вагових навантажень від транспортних засобів, інтенсивністю руху, на які існуюча мережа доріг не розрахована.
За словами Олексія Миколайовича, украй незадовільний стан доріг створює значні незручності для мешканців області, туристів, гостей і ділових партнерів та зумовлює зростання соціальної напруги серед населення, яке періодично вдається до таких радикальних заходів як перекриття доріг.
Відтак, з метою вирішення вищезазначених питань обласною державною адміністрацією прийнято рішення оновити місцеву мережу автодоріг шляхом проведення поточного середнього ремонту.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» для Хмельницької області передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на загальну суму 456,5 млн.грн, з яких 154,8 млн.грн передбачено на мінімальні потреби поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення.
Решту суми субвенції в обсязі 301,7 млн.грн розподілено пропорційно протяжності доріг загального користування місцевого значення.
Враховуючи ліміти фінансування та пріоритетність ремонту, у першу чергу доріг, що ведуть до опорних шкіл, лікувально-профілактичних закладів та соціально-важливих об’єктів інфраструктури, райдержадміністрації надали пропозиції щодо об’єктів ремонтів, за якими сформовано перелік об’єктів поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що плануються до фінансування у 2018 році за рахунок субвенції.
На сьогодні цей перелік проходить процедуру погодження з Державним агентством автомобільних доріг України відповідно до вимог чинного законодавства. Паралельно з погодженням виготовляється проектна документація на об’єкти ремонту та проводяться процедури відкритих торгів у системі «PROZORRO».
З коштів, передбачених на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання, на 01 квітня 2018 року профінансовано 86,7 млн.грн, з яких освоєно 15,2 млн. гривень.
Наразі проводиться робота щодо планування розвитку мережі автомобільних доріг у наступному році.
У продовження розгляду даного питання директор Державного підприємства «Служба місцевих автодоріг» Сергій Матус проінформував, що на всі 48 об’єктів поточного середнього ремонту, передбачених планом 2018 року, загальною протяжністю 100 км, виготовлена проектно-кошторисна документація. Станом на 23 квітня по всіх ділянках доріг, через систему PROZORRO оголошена процедура відкритих торгів.
По 21 об’єкту пройшла кваліфікація учасників торгів і по 17 відбулися аукціони. З переможцями підписуються договори на виконання робіт, що дає можливість вже в травні розпочати дорожні роботи. В червні місяці тендерні процедури з поточного середнього ремонту автодоріг під програму року планується завершити.
Також з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України “Про джерела фінансування дорожнього господарства” яким передбачено створення державного дорожнього фонду. Встановлено, що в 2018 році 50% надходжень зараховуються до спеціального фонду Держбюджету, 35% направляються на будівництво, ремонти і експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення. На дороги місцевого значення в 2018 році субвенція становить 456,5 млн. грн
Згідно з фінансовим планом за два місяці освоєно 16,0 млн. грн при запланованих 12,9 млн. грн. Решта коштів знаходяться на казначейському рахунку і в подальшому будуть освоєні на виконанні робіт з ремонтів і експлуатаційного утримання автодоріг місцевого значення.
З другого питання про підсумки проходження опалювального сезону 2017/2018 року та організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в зимовий період 2018/2019 року поінформував начальник управління ЖКГ ОДА Сергій Дашковський, який зазначив, що опалювальний сезон в області розпочався 2 жовтня 2017 року і завершився 09 квітня 2018 року в усіх населених пунктах області, крім міста Нетішин.
Так, стабільну роботу житлово-комунального господарства області забезпечували 15 підприємств комунальної теплоенергетики, 14 підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, 20 житлово-експлуатаційних контор або управляючих компаній, 16 виробничих управлінь та комбінатів комунальних підприємств та 9 підприємств, які надають послуги з благоустрою населених пунктів. Завдяки виконанню запланованих заходів з підготовки до опалювального сезону теплового, водопровідно-каналізаційного, житлового та дорожньо-мостового господарств цими підприємствами було забезпечено безперебійне проходження опалювального сезону в зимовий період.
Завдяки вжитим заходам безперебійно працювали та надавали тепло населенню області 714 комунальних та відомчих котелень. Тепло отримували усі 4794 житлових будинків, 690 дитячих садочків, 64 лікарні та 702 школи.
Забезпечували стабільне проходження опалювального сезону 130 аварійних бригад у складі 744 працівників та 325 одиниць спеціалізованої техніки.
У період різкого зниження температури зовнішнього повітря не зафіксовано жодного випадку відключення споживачів від систем теплопостачання з технічних причин на тривалий час. Під час негоди, снігопадів та ожеледиці на вулицях та дорогах комунальної власності було забезпечено оперативне реагування аварійних бригад та комунально-технічних служб. Усього для ліквідації наслідків снігопадів та ожеледиці на вулицях і дорогах комунальної власності було залучено 215 одиниць комунальної спецтехніки, додатково укладено 332 угоди з іншими організаціями на залучення техніки. Для цих цілей було заготовлено 36,9 тис. тонн посипкового матеріалу, використано за звітний період 25,2 тис. тонн, 11,7 тис. тонн – залишилося в резерві.
Для забезпечення безперебійної роботи усі підприємства комунальної теплоенергетики своєчасно укладено договори з НАК «Нафтогаз України» на постачання природного газу.
Також з метою реалізації інвестиційних проектів щодо впровадження енергоефективних заходів у галузі теплоенергетики торік на 20 котельнях замінено, реконструйовано, переоснащено, дооснащено та модернізовано 40 котлів. На альтернативні види палива переведено 22 котли. Від упроваджених заходів орієнтовний обсяг скорочення споживання природного газу очікується в обсязі 2,2 млн.мкуб., заміщення – 1,5 млн.мкуб. на рік.
За рахунок різних джерел фінансування 2016 багатоквартирних житлових будинків з централізованим теплопостачанням оснащено засобами обліку теплової енергії, що становить 93% від потреби. У містах Хмельницький, Нетішин та Волочиськ оснащення багатоквартирних житлових будинків, які мають технічну можливість в їх оснащенні побудинковими приладами обліку теплової енергії, становить 100 відсотків.
Разом з тим, фінансовий стан підприємств галузі і надалі залишається скрутним, спостерігається подальше зростання обсягу дебіторської заборгованості, яка з початку року зросла на 17% і на 01 березня 2018 року досягла 941,1 млн. гривень. Заборгованість за житлово-комунальні послуги населення з початку року зросла на 25% і на 01 березня поточного року становить 199,0 млн. гривень. За даними Держкомстату рівень оплати населення області за житлово-комунальні послуги за січень-лютий 2018 року становив 88,3% (2 місце в Україні).
За минулий опалювальний період підприємствами комунальної теплоенергетики області спожито 125,6 млн.м.куб. природного газу на суму 926,2 млн. грн, оплачено за природний газ 503,4 млн. гривень. Рівень розрахунку – 54,3%, а з урахуванням різниці в тарифах (335,4 млн. грн), заборгованості державного та місцевих бюджетів (8,7 млн.грн), пільг і субсидій (209,9 млн. грн) рівень розрахунку становитиме понад 100 відсотків.
Загальний борг підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ становить 663,3 млн.грн і за умови погашення бюджетних боргів заборгованість теплопостачальних підприємств за природний газ зменшиться до 79,3 млн.грн – рівня поточної заборгованості.
Рівень розрахунку за спожиту електроенергію підприємств водопровідно-каналізаційного господарства торік становив 99,6%, у січні-лютому 2018 року – 130,1 відсотка. Заборгованість за електроенергію на 01 березня 2018 року становить 5,97 млн. гривень. При цьому заборгованість з різниці в тарифах в обсязі 137,3 млн.грн у 23 рази перевищує борги за електроенергію.
За словами Сергія Михайловича, в області вже розпочато підготовку до нового опалювального сезону. Так, розробляється комплекс заходів з підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року з урахуванням проведених обстежень та виявлених недоліків, які мали місце в минулому сезоні.
Так, у тепловому господарстві першочерговими заходами є забезпечення теплопостачальних підприємств природним газом та альтернативними джерелами для виробництва теплової енергії, ремонт котелень та мереж, створення запасів палива на початок опалювального сезону.
У водопровідно-каналізаційному господарстві – підготовка водопровідних та каналізаційних мереж, водопровідних каналізаційних насосних станцій, очисних споруд, свердловин та водозаборів тощо.
При підготовці до нового опалювального сезону об’єктів соціальної сфери та житлового фонду особливої уваги потребують заходи з енергозбереження, ремонту та утеплення фасадів, покрівель, внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання, оснащення інженерних вводів багатоповерхових будинків та об’єктів соціальної сфери засобами обліку та регулювання споживання теплової енергії.
Окрім іншого, члени колегії заслухали інформацію керівника апарату ОДА Юрія Бирки про стан дотримання свободи слова в області.
За результатами засідання колегії прийнято відповідні рішення.