Відбулося засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад

10 листопада у Києві відбулося засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад», під керівництвом президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

У засіданні взяв участь член Правління та керівник Хмельницького регіонального відділення УАРОР, голова обласної ради Михайло Загородний.

Учасники засідання обговорили хід та перспективи реформи місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіальної організації влади, процеси фінансової децентралізації, нормативно-правове забезпечення питань адміністративно-територіального устрою. Окрім того, було приділено увагу питанню професійної підготовки кадрів місцевого самоврядування.

На заході розглянуто низку питань, що стосуються як поточної діяльності спільноти, так і подальшого реформування регіонального та субрегіонального рівнів.

Зокрема, Правлінням прийнято рішення звернутися до державних органів влади з проханням невідкладно підтримати та ухвалити нормативно-правові акти, що у подальшому забезпечать динамічний та якісний поступ реформи.

У першу чергу, така позиція стосується внесення змін до Головного Закону країни в частині децентралізації, де передбачається створення виконавчих комітетів для районних та обласних рад. За словами доповідачів, реалізація цих кроків стане міцним фундаментом для розвитку спроможних місцевих представництв.

Також Асоціація звернеться до парламентаріїв з проханням прийняти закон про службу в органах місцевого самоврядування, з урахуванням деяких поправок, що унормують гарантії матеріального забезпечення службовців, закон про управління земельними ресурсами в межах ОТГ, зміни до закону про регулювання містобудівної діяльності та інші.

Зазнала обговорення тема адміністративно-територіального устрою та реформування районного рівня. Стосовно другого, акцентовано увагу на тому, що при укрупненні районів, крім збільшення територій, мають бути продумані механізми розширення повноважень та уникнення дублювання з іншими органами публічної влади.

Ще одним питанням порядку денного заходу стало реформування системи професійного навчання службовців та депутатів ОМС. Так, членами Правління запропоновано підвищити статус всеукраїнських асоціацій у забезпеченні освітніми послугами органів місцевого самоврядування, у тому числі, прописати таке в програмних документах, що виробляються державною владою.

Крім того, на заході обговорилась велика кількість організаційних питань діяльності  УАРОР.

Ознайомитись з рішеннями Правління можна буде згодом на сайті Асоціації.

 

Під час засідання підписано Меморандум між Українською асоціацією районних та обласних рад та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад. Документом передбачено об’єднання зусиль обидвох асоціацій на підтримку реформи місцевого самоврядування.

Документ підписали президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов та голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко.

Предметом Меморандуму визначено «Співпрацювати та докладати спільних зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади за пріоритетними напрямками – підтримка формування законодавчого поля, спрямованого на зміцнення і розвиток інституту місцевого самоврядування та здійснення співробітництва у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців для місцевого самоврядування».

Зокрема, передбачається налагодження діалогу із зацікавленими сторонами в процесі організації навчання кадрів місцевого самоврядування; розробка та реалізація відповідних освітніх програм; підготовка та розповсюдження навчально-методичних матеріалів; організація навчань та взаємне інформаційне забезпечення, а також проведення спільних заходів, для реалізації поставлених завдань.

Як підкреслив президент УАРОР Серій Чернов, у питаннях кадрової підготовки провідна роль має належати національним асоціаціям органів місцевого самоврядування.

«Реформа місцевого самоврядування і децентралізація, що надає місцевому самоврядуванню значно повніший обсяг повноважень, особливо на його базовому місцевому рівні, змушує переглянути політику підготовки кадрів, компетентність яких повинна відповідати повноважень, і здатних проявляти ініціативу в питаннях розвитку територій. На поточному етапі реформування місцеве самоврядування вже відчуває потребу у сучасних менеджерах озброєних арсеналом актуальних знань та навичок, здатних мислити інноваційно та взяти на себе відповідальність за сталий розвиток територій. Питання підготовки кадрів місцевого самоврядування має вирішальне значення для успіху реформи», – зазначив Сергій Чернов.

До участі в засіданні Правління Української асоціації районних та обласних рад долучилися народні депутати, представники Уряду, Нацагентства з питань державної служби, представники експертної спільноти.

Довідка.

Правління – це другий за важливістю повноважень, після З’їзду, орган управління Асоціації.

Правління обирається З’їздом та формується за принципом рівного представництва регіонів. Тобто від кожної області – один представник обласної ради та один представник районної ради. Також до цього органу управління за посадою входить Президент Асоціаціївіце-президенти та Голова Секретаріату.

Правління, відповідно до Статуту, приймає усі рішення, що не належать до виключної компетенції З’їзду Асоціації.

попередня статтяУ Кам’янці за участю іноземних експертів стартував бізнес-форум
наступна статтяПозитивна динаміка і очікування прискорення від Парламенту, — В’ячеслав Негода представив оновлений моніторинг процесу децентралізації