Сьогодні в обласній раді відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Дев’ятнадцяті педагогічні читання пам’яті М.М. Дарманського: Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану».
У роботі конференції взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, науково- педагогічні працівники та студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, керівництво обласної військової адміністрації та представники Хмельницької міської ради.
Вітаючи від імені депутатського корпусу обласної ради та від себе особисто наукове зібрання зі знаковою подією в житті освітян і науковців – традиційними педагогічними читаннями пам’яті відомого в Україні педагога-організатора, вченого, управлінця Миколи Миколайовича Дарманського, Віолета Лабазюк відзначила важливість проведення вже традиційного заходу на Хмельниччині.
«Організація освітнього процесу у закладах освіти співзвучна з тими педагогічними ідеями, які втілював Микола Миколайович Дарманський у життя своїх колег, студентів та педагогів. Насправді, він зробив величезний вклад в розвиток освіти Хмельниччини, і залишається у нашій пам’яті великим гуманістом-реформатором освітньої галузі в регіоні та Україні. Досить важливим є продовження втілення ініціатив Миколи Дарманського, – сказала Віолета Олександрівна. – Приємно, що сьогодні науково-педагогічний колектив академії пошановує його пам’ять, береже та примножує його педагогічні надбання, прагне усіма своїми силами продовжити творчу і благородну справу навчання й виховання студентської молоді».
Голова обласної ради подякувала освітянський спільноті регіону за незламність в організації освітнього процесу. «Попри всі виклики педагоги демонструють гарні показники на освітянській ниві й надалі підтверджують свої лідерські позиції у державі, сіють раціональне зерно знань у дітей, яке точно проросте гідними здобутками у міцній і незалежній процвітаючій державі. Бажаю вам вершин та звершень у такій важливій та відповідальній для українського суспільства місії».
Віолета Лабазюк вручила студентам та магістрантам гуманітарно-педагогічної академії сертифікати на отримання стипендії імені Миколи Дарманського за відмінне навчання, активну громадську та волонтерську діяльність.
Ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор, депутат обласної ради Інна Шоробура у своєму виступі окреслила трудовий шлях видатного освітянина, талановитого менеджера та стратега Миколи Дарманського, коротко зупинившись на його реалізованих проєктах щодо розширення спеціальностей і спеціалізацій з підготовки фахівців освітньої галузі, започаткування системи написання викладачами наукових, науково-методичних праць, розробки і захисту дисертаційних досліджень. Також Інна Шоробура розповіла про науково-педагогічну діяльність вищого навчального закладу в теперішніх умовах сьогодення.
Учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції також вітали представники обласної військової адміністрації та Хмельницької міської ради.