Відбувся науково-практичний круглий стіл «Підготовка майбутніх юристів у закладах вищої освіти: сучасні виклики та стратегічні завдання»

Сьогодні на запрошення ректора Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, як голова ради роботодавців цього навчального закладу, взяв участь у науково-практичному круглому столі «Підготовка майбутніх юристів у закладах вищої освіти: сучасні виклики та стратегічні завдання».

У заході також взяли участь народні депутати України, керівництво, професорсько-викладацький склад університету, науковці, студенти.

У своєму виступі Володимир Гончарук наголосив на важливості обговорення тематики науково-практичного заходу.

«Всі ми прекрасно розуміємо, що живемо у досить динамічному світі. Швидко змінюються нормативно-правова база, технології, зокрема й кваліфікаційні вимоги до здобувачів майбутніх бакалаврів і магістрів права, якими вони мають володіти для того, аби бути успішними. Змінюються вимоги також до юристів публічних органів і юридичних компаній. – зазначив Володимир Володимирович. – Тому, чим швидше будуть обговорені зміни і нюанси в такому потужному кваліфікованому середовищі, чим швидше вони будуть внесені в освітні програми, тим швидше ми отримаємо результат, який задовольнятиме всіх – бенефіціарів,  стейкхолдерів, безпосередньо самих випускників, роботодавців і суспільство в цілому».

У рамках проведення зібрання учасники науково-практичного заходу обговорили низку тематичних напрямів, зокрема, актуальні аспекти реформування юридичної освіти, формування професійних компетентностей майбутніх юристів, в тому числі на освітніх програмах юридичного факультету, а також сучасний ринок праці для юристів – вакансії, вимоги та потреби роботодавців, особливості працевлаштування випускників.

Цей захід став ефективним майданчиком для діалогу між представниками закладів вищої освіти, органів влади, роботодавцями та студентами.

Обмін думками, аналіз сучасних тенденцій на ринку праці та окреслення спільних стратегічних кроків дозволяють забезпечити якісну підготовку фахівців, які будуть затребуваними в сучасних умовах. Така взаємодія сприяє адаптації освітніх програм до реальних потреб практики, а також підвищенню конкурентоспроможності випускників на ринку праці.

попередня статтяНаталія Поліщук – лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця
наступна статтяВідбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань реалізації національної ветеранської стратегії