29 березня Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації на базі Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи №1 (директор Алла Кіящук) було проведено щорічний обласний семінар-практикум для спеціалістів структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування, районних державних адміністрацій, що відповідають за організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл”(Джура”) на місцях та керівників роїв на тему: “Технології впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) в системі освіти”.
Семінар було проведено з метою активізації роботи в напрямку національно-патріотичного виховання учнівської молоді, організації дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) в начальних закладах області. У роботі семінару, який складався з теоретичної і практичної частин, взяли участь понад 80 спеціалістів управлінь/відділів освіти та керівників команд.
З вітальним словом до учасників звернулись заступник голови обласної державної адміністрації – Валерій Олійник Валерій, радник віце-прем’єр міністра України з гуманітарних питань, секретар Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кабінеті міністрів України Юрій Палієв.
З майбутніми змінами та нововведеннями, які плануються в оновленому Положенні про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру “Сокіл” (“Джура”) познайомив директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько.
Начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович акцентував увагу педагогів на вихованні патріотично-свідомої особистості в умовах боротьби за незалежність Української держави.
Основні засади організації туристсько-краєзнавчої та національно-патріотичної діяльності учнівської молоді в закладах області висвітлила заступник директора-начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Антоніна Харчук.
Т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник було проаналізовано нормативні документи з питань національно-патріотичного виховання за минулі роки. Також висвітлено питання впровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) в навчальних закладах області, проведення фінальних шкільних, районних та обласного етапів у 2017 році, зроблено порівняльний аналіз участі команд районів та міст в обласних заходах в рамках гри “Джура”.
З досвідом налагодження системи роботи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) в навчальному закладі поділився керівник гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Володимир Барановський.
З досвідом організації І-го районного етапу гри “Джура” у формі таборування познайомив методист районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Ярмолинецької РДА Віктор Посікера.
Про участь у І-му етапі Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури з військово-патріотичного напрямку проінформувала Інна Кіретова, завідувач відділу Хмельницького ОЦТКУМ.
Учасникам семінару були надані інформаційно-методичні матеріали, які допоможуть педагогам у підготовці та проведенні шкільного, І (районного/міського) та II (обласного) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).
За матеріалами Хмельницького ОЦТКУМ