Відзначаємо 300-літній ювілей Григорія Савовича Сковороди

2022 рік в Україні проходить під сяйвом імені нашого  мудреця, філософа, письменника Григорія Савовича Сковороди, 300-літній ювілей якого відзначається  на державному рівні. Григорій Сковорода близький українцям. Бо це філософ СВОБОДИ – фундаментальної риси нашого національного характеру.

Хмельницька обласна бібліотека разом  з усією Україною  вшановує   ювілей Григорія Сковороди. Впродовж року бібліотека проводила багато  цікавих заходів на відзначення славної дати. Насамперед, це участь в спільному проєкті з Хмельницькою міською літературною спілкою «Поділля» «300 років- 30 кроків» , який зініціювала і реалізувала голова спілки, журналістка Ніна Качеровська. 30 відеосюжетів, які розкривають різнобічну постать українського Сократа, зв’язок його філософських та поетичних творів з сучасністю, перегукування епох та підтвердження вічно живої спадщини Григорія Савовича- ось ідея цього проєкту. Бібліотека підтримала проєкт і організаційно, і морально, надаючи  всю можливу  допомогу в  організації зйомок, адже в відеосюжетах значна увага приділяється ставленню молоді  до постаті Сковороди, її бачення впливу його творчості   на становлення молодої особистості.

Тому й перша презентація проєту відбулась саме в  обласній  бібліотеці для  юнацтва. Презентувала проєкт разом з авторкою завідувачка відділом абонементу бібліотеки та учасниця однієї з програм  Діана Матвєєва.

Листопад-грудень  для фахівців бібліотеки –  найбільш насичений період акціями сковородинської тематики . Зокрема , відділ абонементу бібліотеки здійснив  виїзні заходи в навчальні заклади міста з літературно-філософським камертоном «На одній хвилі зі Сковородою».  Бібліотекарі намагалися йти слідами людини, яку не зумів спіймати світ своїми марнотами і спокусами. Афоризми і лірика, філософські постулати і спосіб життя Григорія Савича, актуальнісь і класика… Усі ці складові допомагали створити цілісне уявлення про неймовірну людину, мислителя, нонконформіста, естета, християнина, лірика, педагога… Старшокласники виконували інтерактивну вправу, розбирали суть тези “нерівна рівність”,  слухали наративи Сковороди стосовно Біблії, молитви, духовності, віри.  Такі зустрічі відбулися в приватному ліцеї «Мої обрії», ЗОШ №18,в інших школах та в залах бібліотеки. Відділ абонементу  розкрив  особу і творчість Г.Сковороди, демонструючи книжкову виставку. Робота з популяризації творчості Г.Сковороди серед молоді продовжується.

І нову ми намагалися йти слідами людини, яку не зумів спіймати світ своїми марнотами і спокусами. Цього разу дев’ятикласники Хмельницька ЗОШ №18 І-ІІІ ст. ім. В. Чорновола живились струменями мудрих філософських істин з фонтану Сковороди. (Ясні очі молодих людей та відкритість до сприйняття нового. Як же я це Люблю!!!)

Афоризми і лірика, філософські постулати і спосіб життя Григорія Савича, актуальнісь і класика… Усі ці складові допомагали створити цілісне уявлення про неймовірну людину, мислителя, нонконформіста, естета, християнина, лірика, педагога… (перелік можна продовжувати).

Старшокласники виконали інтерактивну вправу, розібрали суть тези “нерівна рівність”, прослухали наративи Сковороди стосовно Біблії, молитви, духовності, віри. У фіналі дівчата, юнаки та їх наставники отримали пам’ятки від Кота Інжира з афоризмами Сковороди, котрі спокійно слугуватимуть планом дій для людини, що вибирає шлях РОЗВИТКУ!

За матеріалами обласної юнацької бібліотеки

попередня стаття“ЄРОБОТА”: УРЯД ВИДІЛИВ НА ГРАНТИ ЩЕ 657 МЛН ГРН
наступна статтяСьогодні – День Сухопутних військ Збройних сил України