Сьогодні заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, яка очолює комітет обласного конкурсу журналістських робіт, вручила Дипломи його цьогорічним переможцям.
Цей конкурс започаткований обласною радою у 2017 році з метою підвищення обізнаності населення області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Але повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України внесло свої корективи – рішенням обласної ради у Положенні про конкурс пріоритетною була визнана тематика про взаємодію органів державної влади та органів місцевого самоврядування в протидії військовій агресії й захисті територіальної цілісності держави; лідерство в місцевому самоврядуванні в умовах воєнного стану; герої та героїні, які захищають громади, свободу та свій вибір; співпраця місцевого самоврядування та громадянського суспільства; інтеграція внутрішньо переміщених осіб; волонтерська діяльність, надання благодійної допомоги для Збройних сил України та внутрішньо переміщених осіб.
У нинішньому році конкурс відзначився особливою активністю – на розгляд конкурсного комітету було подано 47 робіт від 13 мас-медіа краю.
На підставі результатів рейтингового оцінювання конкурсних робіт голова обласної ради Віолета Лабазюк підписала відповідне розпорядження про нагородження цьогорічних переможців конкурсу журналістських робіт.
Тетяна Зеленко вручила дипломи переможцям конкурсу – представникам різних засобів масової інформації та подякувала за небайдужість до тривожних подій, свідками яких сьогодні ми є. Зокрема, Тетяна Іванівна зазначила: «Оцінювати конкурсні роботи було непросто, адже відчувалося, що кожна історія пройшла через ваше серце і кожен сюжет чи публікація настільки реалістично передають його ідею, що й сам ніби стаєш свідком тих подій. Дякую вам за вашу громадянську позицію, патріотизм та професіоналізм».
Відповідно до Положення у кожній з чотирьох номінацій визначено по три переможці, які нагороджені дипломами та грошовими преміями у розмірі відповідно до категорії: перша премія – 10 тис. грн, друга – 7 тис. грн, третя – 5 тис. гривень.
Отож, в номінації «Краща публікація у друкованих ЗМІ» переможницею визнано редакторку ПП «Редакція газети «Шепетівський вісник» з міста Шепетівка Світлану Мороз за публікацію «Злетів у небо світлим янголом…».
Друге місце у цій номінації отримала керівник інформаційного вісника Хмельницької АЕС «Перспектива» з м. Нетішин Тетяна Степанюк за публікацію «Історія командира «Войцеха»: «Мрію про перемогу, а ще – про спокій та щастя дітей». Третє місце – у журналістки «Сімейної газети» Лесі Садомської за публікацію «Дружиною стати мені не судилося – війна залишила вдовою».
Серед відеоматеріалів у номінації «Краща телепрограма, сюжет» переможцем визнано журналістку філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція» (Суспільне Хмельницький) Діану Колесник за матеріал «Завжди, коли мали йти на бойове завдання молоді побратими, він йшов замість них». Друге місце члени комісії віддали журналісту хмельницької телекомпанії TV7+ Юрію Курочці за матеріал «Жіноча сила тилу». Третє місце виборов матеріал «Повернення з полону» журналістки хмельницького міського комунального підприємства «Міська телерадіокомпанія «Місто» Ірини Кондратюк.
У номінації «Краща онлайн-публікація» серед заявлених на конкурс публікацій перше місце присуджено журналістці сайту «Є» (м. Хмельницький) Світлані Волковій за матеріал «Донечка все частіше каже, що хоче бачити тата поруч, а не на хмаринці». Друге місце у цій номінації отримала журналістка товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа-Холдінг «ВСІМ» Юлія Васільєва за матеріал «Я від емоцій аж кричати почала»: мама звільненого з полону Руслана Бігняка». Третє місце у журналістки Маріанни Шкаврон з ПП «Городоцький районний телерадіопресцентр» за матеріал «Жовтень змінив їх назавжди: Віктор Фандира та В’ячеслав Борита з Городоччини вчаться жити по-новому».
У номінації «Кращий радіоматеріал» перше місце у журналістки з філії акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція (Суспільне Хмельницький) Інни Ніколаєвої за радіоматеріал «У полі зору». Друге місце у цій номінації члени комісії присудили Аллі Коломеї – журналістці з цієї ж філії за матеріал «Перспективи малих шкіл у громадах на Хмельниччині». Третє місце посів матеріал журналістки хмельницького міського комунального підприємства «Міська телерадіокомпанія «Місто» Тетяни Самсонюк за матеріал «Можливості «Ветеранського простору».
За час існування обласного конкурсу журналістських робіт його переможцями було визнано 97 представників мас-медіа.
Після вручення переможцям конкурсу дипломів своїми думками з приводу проведення конкурсу поділилися редакторка ПП «Редакція газети «Шепетівський вісник» Світлана Мороз, журналістка сайту «Є» (м. Хмельницький) Світлана Волкова та журналістка філії АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України «Хмельницька регіональна дирекція» (Суспільне Хмельницький) Діана Колесник. Всі вони були одностайні в тому, що проведення такого конкурсу є важливим стимулом у їх роботі, особливо в такий непростий для країни час. Журналісти подякували керівництву обласної ради та членам конкурсного комітету за високу оцінку їх творчої праці і запевнили, що й надалі об’єктивно та оперативно висвітлюватимуть найважливіші події, які роблять нас сильнішими та наближають до української перемоги.
Приємним бонусом для усіх переможців конкурсу стало вручення головною редакторкою інформаційного вісника Хмельницької АЕС «Перспектива» з м. Нетішин Тетяною Степанюк документально-публіцистичного видання «20 років ХАЕС-2. Безпека. Інновації. Розвиток». Варто зазначити, що Тетяна Анатоліївна безпосередньо долучилася до підготовки та виходу у світ цього інформаційно насиченого та добре ілюстрованого видання.
Вітаємо цьогорічних переможців обласного конкурсу! Бажаємо подальших творчих звершень!