Віолета Лабазюк “Лише своєю єдністю навколо національних інтересів ми утвердимо Державність України”

Напередодні відзначення першого в історії нашої країни Дня Української Державності на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова за ініціативи Хмельницької обласної ради вперше на теренах Хмельниччини відбулася суспільно-наукова платформа під назвою «Хрещення. Становлення. Перемога».

Як зазначив модератор заходу доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ, заслужений юрист України Олександр Буханевич, це новий формат заходу, який об´єднав представників різних сфер життєдіяльності, адже єдність влади, громадянського суспільства і  науки є запорукою успіху. І сьогодні, у нелегкий для України час, як ніколи потрібна консолідуюча національна ідея і розуміння, що державність є основою поступального розвитку держави та матеріального і духовного стану її громадян.

У заході взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Володимир Гончарук, Валентин Соколюк та Тетяна Зеленко, депутати обласної ради, представники різних релігійних конфесій, голови обласних рад сусідніх областей – Волинської  облради – Григорій Недопад, Тернопільської – Михайло Головко, Чернівецької – перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор, а також Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, службовці органів місцевого самоврядування, громадські діячі, волонтери, історики, науковці, правознавці та краєзнавці. У режимі онлайн до заходу долучилися сільські, селищні, міські голови територіальних громад області.

Учасники заходу переглянули фільм «Становлення Державності», в якому було продемонстровано всі етапи розвитку нашої країни.

У своєму вітальному слові до шанованого товариства, голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що Хмельниччина завжди була місцем діяльності великих державників минулого та центром ключових подій у намаганнях України побудувати власну державу.

«Цьогоріч наша держава вперше відзначає День Української Державності, який співпадає з 1034 річницею з Дня Хрещення Київської Русі-України Рівноапостольним Володимиром Великим. І це дійсно свято для нашої країни, бо наш український народ – незламний, ми – українська нація, яка має свою мову, свою церкву, свою армію і демонструє усьому світу свій незламний дух. За українську державність, українські землі,  свободу та незалежність впродовж багатьох століть боролися і сьогодні бореться весь український народ. І саме сьогодні наша Українська держава на етапі утвердження української державності і щодня доводить світові, що ніхто й ніщо не зможе покорити єдину націю, яка прагне свободи й гідного життя у власній державі. Нам вдалося зберегти свою ідентичність, об’єднатись у велику і неподільну Україну. Ми утверджуємося як єдина політична нація, сформована і творена українством і всіма, кому небайдужа доля незалежної України і хто робить все від нього залежне для її добра та процвітання, а головне – для Перемоги – це військові, духовенство, волонтери, голови територіальних громад, науковці, історики…  Адже спільними зусиллями, об´єднані однією важливою місією та ідеєю нашій державі бути!», – висловила переконання голова обласноїради. – «Сьогодні, як ніколи, маємо бути свідомими відповідальності за майбутнє нашої країни. І це майбутнє не лише в руках наших Збройних сил. А й в руках кожного з нас. Лише спільними діями та єдністю суспільства навколо національних цінностей та інтересів ми можемо досягти головної мети – перемогти ворога та утвердити Державність України як міцну платформу для подальшого поступу».

З вітальним словом до учасників заходу також звернулися Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Православної церкви України (ПЦУ) Владика Павло, Єпископ Кам’янець-Подільської єпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Владика Іван Кулик, правлячий єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії, голова комісії у справах катехизації при конференції Римсько-католицького єпископату України Єпископ Леон Дубравський та Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Виступаючі відзначили важливість проведення заходу, який має особливу мету – пригадати історію країни, її чималі здобутки та висловили вневненість, що без державності неможливий розвиток держави, а без держави не може розвиватися нація.

Під час заходу було проведено декілька панельних дискусій, в яких взяли участь політики, громадські діячі, краєзнавці, історики тощо.

Першу панель «Хрещення Київської Руси-України»  розпочав  український правознавець, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, академік НАПрНУ, директор Інституту держави і права ім. В.Корецького НАН України Олександр Скрипнюк з доповіддю «Українська державність кінця XX початку XXI століття: етапи, уроки та перспективи». Далі виступив український правник, суддя Господарського суду Хмельницької області, кандидат юридичних наук Сергій Крамар з доповіддю на тему «Вкрадена Русь: злочин тривалістю в тисячоліття». Український історик, краєзнавець, музеєзнавець, журналіст, провідний науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Сергій Єсюнін виступив із презентацією «Хмельниччина в процесах державотворення». Досить актуальну на сьогодні тему охарактеризував перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук – «Російсько-українська церковна війна».

Учасники панельної дискусії зауважили, що завдяки історичній пам´яті людина стає особистістю, народ – нацією, а країна – державою.

У рамках панельної дискусії «Становлення» з промовами про міжнародну підтримку, співпрацю та розвиток партнерства обласних рад виступили координатор Руху молитовних сніданків України Павло Унгурян, голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко та голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко.

Виступаючі зазначили, що саме сьогодні нашій державі треба акцентувати увагу на питаннях утвердження державності у поєднанні з ключовими цінностями – національною ідеєю, релігією, національною безпекою і територією, мовою і ЗСУ, тоді перемога над російським агресором буде здобута якнайшвидше.

У панельній дискусії під назвою «Перемога» український політик, громадський діяч, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук виступив із доповіддю «Повернення до Європи. Що і як має змінюватися на регіональному та місцевому рівнях управління в зв’язку з набуттям Україною статусу країни-кандидата у члени  ЄС?». Заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин Соколюк розповів про «Ефективність реформ як запоруку успішного розвитку держави. Ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Олександр Луцький порушив питання національно-патріотичного виховання молоді та наголосив, що для здобуття перемоги на ворогом є обов´язковим патріотизм, відповідальність та самопожертва в ім´я України. А аспірант Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова Іван Когут висловив бачення молодого покоління процесів розвитку Української Державності.

У рамках суспільно-наукової платформи з нагоди свята за вагомий внесок в утвердження української державності Віолета Лабазюк нагородила пам´ятними відзнаками низку відомих постатей краю – представників духовенства, капеланів, військових, волонтерів та громадських діячів.

попередня статтяФінансова підтримка бізнесу: компенсації та гранти
наступна статтяСьогодні наша держава відзначає День Української Державності