Віолета Лабазюк: «Наш обов’язок – берегти та передавати наступним поколінням традиції та звичаї українського народу»

Напередодні Великодня давньою українською традицією для дівчат та жінок було виготовлення святкових писанок. Живе ця традиція й сьогодні. Українська писанка увійшла до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Для охочих підготуватися до світлого Воскресіння Христового Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва проводить цікаві майстер-класи з писанкарства. До одного з таких таких дійств долучилася й голова обласної ради Віолета Лабазюк. Разом із вихованцями Дитячої студії при Академічному ансамблі пісні і танцю «Козаки Поділля» та директоркою Центру Майєю Онищук розмальовували писанки та виготовляли для них декоративні підставки-півники.

Провела майстер-клас художниця, дизайнерка, майстриня народних розписів та володарка Гран-прі в міжнародному проєкті «De facto «Status war» просвітницької платформи UA Heritage, членкиня народної художньої студії «Рукотвори» ХОНМЦКіМ Анастасія ПОНОМАРЬОВА, яка поділилася досвідом стародавнього мистецтва. Анастасія Павлівна розповіла про історію багатовікової традиції писанкарства, про сакральне значення писанки у нашій культурі та глибокий символізм кожного орнаменту.

«Наш обов’язок – берегти та передавати наступним поколінням традиції та звичаї українського народу. Такі майстер-класи є надзвичайно важливими для популяризації нашої культурної спадщини серед молодого покоління. Писанкарство – це не просто ремесло, це наш генетичний код, частина нашої історії та ідентичності», –зазначила Віолета Лабазюк.

Магія творіння писанок напередодні Великодніх свят дійсно заворожує та надихає. Процес створення неповторних писанок дає можливість поринути в атмосферу українських традицій та отримати від творчого процесу велике задоволення, душевний спокій, радість та таке бажане світло.

попередня стаття«Гендерна (не)рівність: від стереотипів до можливостей»
наступна статтяПідтримуємо заклади охорони здоров’я обласної комунальної власності