Стан попередження та протидії злочинності сьогодні обговорили керівники правоохоронних органів регіону на координаційній нараді, яка відбулась у прокуратурі Хмельницької області.
У роботі заходу взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, представники відповідних підрозділів правоохоронних органів, а також працівники апарату прокуратури області та місцевих прокуратур.
За словами прокурора Хмельницької області Олексія Олійника, завдяки ефективній взаємодії усіх правоохоронних органів, виконанню ними узгоджених спільних заходів а також у співпраці із громадськістю забезпечено зміцнення законності в регіоні.
У своєму виступі Віолета Лабазюк зазначила, що діяльність обласної ради, як органу місцевого самоврядування, спрямована не тільки на забезпечення інтересів громади в соціальній, економічній, правовій, культурній і побутовій сферах, а й на створення умов безпечного життя, а також подолання негативних, антисуспільних, злочинних проявів. І хоч у нашій країні зараз, на жаль, відсутні комплексні програми, покликані протидіяти злочинності на загальнодержавному рівні, депутатський корпус не лишається осторонь проблемних питань краю, у тому числі й тих, що стосуються попередження та профілактики правопорушень.
«Мною спільно з депутатським корпусом ініційовано ряд перевірок комунальних закладів, органом управління яких є обласна рада. Як наслідок, виявлено ряд кричущих порушень чинного законодавства, зокрема, відсутність комунального майна, доведення підприємства до боргової кабали, тощо (така ситуація склалась на комунальному підприємстві «Фармація», обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва). Тому, пропоную правоохоронним органам долучитися до цього процесу, задля виявлення та усунення порушень, притягнення винних до відповідальності», – зазначила Віолета Лабазюк.
За словами голови обласної ради, на найближчій черговій сесії, проведення якої заплановано у березні цього року, розглядатиметься нова комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2021-2025 роки, на реалізацію положень якої на всі п’ять років у проекті передбачається виділення з обласного бюджету 33 мільйонів 327 тисяч гривень.
Крім того, Віолета Лабазюк анонсувала проведення короткотермінових семінарів з актуальних тем у сфері запобігання корупційним проявам серед посадових осіб місцевого самоврядування області в Хмельницькому регіональному центрі підвищення кваліфікації. Спільне розпорядження голів обласної ради та обласної державної адміністрації було підписано ще 4 лютого цього року.
“Пріоритетом у роботі обласної ради є прозорість та відкритість в інтересах населення Хмельниччини”, – зазначила Віолета Лабазюк.
У підготовці матеріалу використано інформацію з офіційної веб-сторінки Прокуратури Хмельницької області