Віолета Лабазюк: Реформа децентралізації – найуспішніший проект держави за останні десять років


26 травня голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала ще чотири селищні територіальні громади Хмельницької області: Наркевицьку, Війтовецьку, Теофіпольську та Антонінську. Сьогодні до діалогу з громадами приєднались депутати обласної ради Тетяна Зеленко, Віктор Чубар та Аліна Коваль.


Під час таких робочих візитів у кожній з громад проходить зустріч з керівництвом, місцевими депутатами, старостами та активною громадськістю. Голови громад розповідають про перспективні напрямки розвитку своїх територій, діляться наболілими проблемами.

Так, за словами Наркевицького селищного голови Любові Гули, на території громади є ряд потужних компаній, які не лише забезпечують роботою  місцевих жителів, але й є суттєвими наповнювачами селищного бюджету. Майже за шість років існування у громаді відбулось безліч позитивних змін у різних сферах життєдіяльності: відремонтовано будівлю загальноосвітньої школи амбулаторії, проведені реконструкції спортивного залу у школі, дитячих садочків,  капітально відремонтовано дорожні покриття центральних вулиць, постійно проводиться поточний ремонт доріг по селах громади, встановлюється вуличне освітлення.

Подібні позитивні зміни відчувають й мешканці Війтовецької селищної громади. Ці дві громади були утворені ще у 2015 році під час реалізації першого етапу реформи децентралізації.

За словами Війтовецького селищного голови Ігоря Степанюка, крім вирішення поточних питань у галузях соціального захисту, освіти та охорони здоров’я, досить позитивним моментом для розвитку інфраструктури громади також є капітальні ремонти автодоріг міжнародного та державного значення. А ще у   2018 році тут здано в експлуатацію електростанцію на сонячних батареях потужністю 3 мегавата. Вартість будівництва 59 млн.грн, що очікувані надходження до бюджету громади 0,5 млн. грн на рік.

Своїми планами щодо подальшого розвитку громади поділився з головою обласної ради Віолетою Лабазюк  Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев. І хоч ця громада розпочала свою діяльність лише наприкінці минулого року, але вже вибудувала пріоритетні напрямки розвитку населених пунктів. Зважаючи на аграрну специфіку цієї території, у сільських населених пунктах для часткового вирішення проблеми самозайнятості населення та збільшення доходів громади і громадян впроваджується «Програма розвитку сімейних молочних ферм».

Своїми здобутками ділиться селищний голова Антонінської тергромади Анатолій Оцалюк. Родзинкою території є реалізований за кошти Європейського Союзу проєкт «Створення туристично-рекреаційної зони «Сквер Потоцьких». У громаді також функціонує сучасний Центр надання адміністративних послуг. До речі, саме сьогодні в рамках реалізації обласної програми «Питна вода» у селі Рублянка Антонінськоі громади відбувся запуск водогону. З обласного бюджету на це було виділено один мільйон 350 тисяч гривень.

Найуспішнішим проектом держави за останнє десятиліття називає реформу децентралізації і голова обласної ради Віолета Лабазюк.

“Усі ті зміни, які почались ще у 2015 році зі стартом реформи, на сьогодні уже показують реальні позитивні результати у громадах, – вважає Віолета Лабазюк. – Все залежить, наскільки тут вміло та ефективно спрацює керівник громади, залучивши для розвитку територій позабюджетне фінансування”.

Звичайно, що з багатьма проблемами громада самостійно справитись не в змозі. І тут діалог з головою обласної ради, депутатським корпусом дає реальні надії на позитивне вирішення найактуальніших проблемних питань громади.

попередня стаття«Школа без булінгу»: стартував третій етап соціального обласного проекту з протидії насильству
наступна статтяМиколу Мачківського посмертно визнано лауреатом обласної літературної премії імені Миколи Федунця