Надання якісної, сучасної, доступної, ефективної та своєчасної медичної допомоги є одним із пріоритетних напрямків роботи депутатів обласної ради восьмого скликання. Тому і значний фінансовий ресурс обласного бюджету першочергово направляється обранцями на галузь охорони здоров’я, і, зокрема, на підтримку саме медичних закладів, управління якими здійснює обласна рада.
Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк з робочим візитом відвідала два комунальних некомерційні підприємства “Хмельницький обласний серцево-судинний центр”, “Хмельницький обласний протипухлинний центр” та обласну дитячу лікарню.
Як свідчить статистика, у Хмельницькій області, як і в Україні в цілому, питома вага причин смертності від захворювань системи кровообігу займає перше місце і сягає майже 70%. Саме тому надання висококваліфікованої спеціалізованої діагностично-лікувальної та консультативної допомоги хворим з серцево судинними захворюваннями є пріоритетом і для галузі охорони здоров’я, і для владних структур. В цьому переконаний і директор Хмельницького обласного серцево-судинного центру, депутат обласної ради Андрій Кланца. Минулоріч за участю тодішнього Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, народних депутатів України відбулось урочисте відкриття сучасного кардіологічного центру, реконструйованого за усіма європейськими стандартами. До слова, подібних закладів такого рівня в Україні лише декілька.
Щороку у закладі отримують стаціонарну допомогу близько чотирьох тисяч пацієнтів і ще 45 тисяч – консультативну. Тому уже на 6 сесії депутати проголосували за виділення 9 мільйонів гривень на придбання мобільного рентгендіагностичного комплексу для КНП «Хмельницький серцево-судинний центр».
За словами Андрія Кланци, відповідно до Програми медичних гарантій, на сьогодні з Національною службою здоров’я України укладено відповідні угоди за чотирьома пакетами на загальну суму 49 млн 700 тис. гривень. Це – «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах», «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда».
Саме останній пакет є ексклюзивним, адже Хмельницький обласний серцево-судинний центр є єдиним закладом в нашій області, який надає такі медичні послуги при гострому інфаркті міокарда його мешканцям.
Одним з кращих закладів держави вважається і ще один заклад комунальної власності – КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр». За словами директора закладу Вячеслава Мороза, онкологічні захворювання є однією із основних причин захворюваності і смертності в усьому світі. За останні 100 років за цими показниками онкологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи.
Обласна рада сприяла й надалі сприятиме в оновленні матеріально-технічної бази центру з метою покращення умов перебування та лікування пацієнтів з онкозахворюваннями. На сьогодні одним із основних методів лікування онкологічних хворих вважається променева терапія, від якості якої залежить загальний результат лікування. Тому, не дивлячись на обмежений фінансовий ресурс коштів обласного бюджету, було прийнято рішення виділити більше 33 мільйонів гривень для Хмельницького обласного протипухлинного центру на придбання медичного лінійного прискорювача. Встановлення цього сучасного обладнання дасть змогу безпечно та безболісно, без хірургічних втручань лікувати онкозахворювання 2,5 тисячам мешканців щороку.
Віолета Лабазюк оглянула приміщення, у якому буде розміщено новий сучасний апарат.
Голова обласної ради переконана що, незважаючи на усі виклики та непрості умови сьогодення, депутати й надалі будуть сприяти розвитку медичної галузі Хмельниччини, надаючи фінансову допомогу, впроваджуючи сучасні медичні технології та лікувально-діагностичне обладнання.
«Такі поступальні кроки створюватимуть необхідні умови для належної роботи медпрацівників і медичного обслуговування населення. Адже саме на медиків покладається відповідальність за збереження найдорожчого скарбу – здоров’я», – зазначила Віолета Лабазюк.