Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у семінарі для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування Хмельниччини. Семінар у режимі онлайн організовано Хмельницьким регіональним центром підвищення кваліфікації.
Вітаючи учасників семінару з початком діяльності в органах місцевого самоврядування, голова обласної ради висловила переконання, що їх вибір працювати посадовою особою місцевого самоврядування на благо громад та його жителів є свідомим кроком професійного життя.
За словами Віолети Лабазюк, посадові особи місцевого самоврядування є важливою складовою у кожній з 60 територіальних громад краю, які утворені внаслідок реформи децентралізації влади – однієї з найуспішніших реформ в нашій державі за останні роки. Як сказала голова обласної ради, від професійної підготовки посадових осіб місцевого самоврядування залежить вирішення важливих питань життєдіяльності територіальних громад. Тому однією з важливих складових є така підготовка управлінців на базі установ з підвищення кваліфікації.
Сталий розвиток територіальної громади напряму залежить від сільського, селищного, міського голови, який повинен мати максимум знань з різних сфер суспільного розвитку, соціально-економічних питань, управлінської діяльності, а також його надійної професійної команди, які спільно працюють над втіленням необхідних проектів для розвитку громад. Тому підвищення свого рівня кваліфікації та робота над собою, зазначила Віолета Лабазюк, є одним з визначальних на службі в органах місцевого самоврядування, і саме Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації надає послуги з професійної підготовки кадрів якісно та на досить високому рівні.
«Знаю, що багато з вас мають значний досвід державної служби в установах та організаціях виконавчої влади. Ви знаєте наскільки непростою й відповідальною є робота з людьми, маєте значний життєвий досвід. Але робота в органах місцевого самоврядування – найбільш відповідальна ділянка, бо саме сільські, селищні, міські посадовці першими приймають до уваги та вирішення всі болючі проблеми, з якими до них безпосередньо звертаються мешканці громад», – зазначила Віолета Лабазюк, звертаючись до учасників семінару.
Посадовець наголосила, що обласна рада відкрита до співпраці, готова працювати ефективно з метою підтримки закладів обласної комунальної власності, територіальних громад, направляючи фінансовий ресурс обласного бюджету у рамках прийнятих депутатським корпусом регіональних програм.
«Переконана, що лише спільними зусиллями на діалозі та співпраці ми досягнемо нових успіхів у всіх сферах життєдіяльності територіальних громад області, аби за підсумками діяльності обласної ради восьмого скликання населення відчуло ефективність нашої роботи у напрямку розвитку Хмельниччини зокрема, і України в цілому»,- резюмувала Віолета Лабазюк.
Користуючись нагодою, голова обласної ради привітала учасників семінару з Днем місцевого самоврядування, побажала миру, здоров’я та злагодженої роботи.
Під час семінару, протягом 1-10 грудня його учасники обговорять методологічні та організаційно-правові засади розвитку професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування, особливості нормативно-правового регулювання діяльності органів місцевого самоврядування, особливості формування місцевого самоврядування в умовах нового адміністративно-територіального устрою в Україні. Також буде приділено увагу таким темам: стратегічне планування в громаді та залучення ресурсів для розвитку громад, застосування чинного законодавства щодо розгляду звернень громадян, шляхи активізації участі громади у вирішення питань місцевого значення, запобігання виникненню конфліктних ситуацій, он-лайнові сервіси різних сфер життя людини та електронні інструменти громадської участі, інформаційна організація діловодства і архівної справи, основні вимоги щодо укладання та виконання договорів на закупівлю, сучасні вимоги до українського мовлення та правопису, відкритість та прозорість у контексті законодавства про доступ до публічної інформації, базові питання підготовки грантових заявок, розвиток електронного врядування та досвід впровадження інструментів е-урядування в громадах тощо.
Протягом 2021 року у Хмельницькому регіональному центрі підвищення кваліфікації пройшли навчання 655 посадових осіб місцевого самоврядування області.