Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк як Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад взяла участь у стратегічній сесії, яка відбулась з метою проведення скринінгу стратегічного процесу на регіональному рівні, оцінки відповідності регіональних стратегій положенням Державної стратегії регіонального розвитку, а також аналізу продуктивних сил регіонів. Засідання відбулося під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна у Львові.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2024 року Nº 940 оновлено Державну стратегію регіонального розвитку на 2021-2027 у звʼязку із необхідністю врахування особливостей воєнного стану, наслідків повномасштабного вторгнення, а також формування функціональних типів територій.
Актуалізація Стратегії зумовлена необхідністю врахування:
− наслідків повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України та їх впливу на територіальні громади і регіони, підвищення ролі безпеки та стійкості до зовнішніх чинників;
− набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС, поглиблення ступеня виконання положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та переходу до початку переговорів про вступ України до ЄС;
− рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку щодо необхідності оновлення Стратегії для забезпечення її зв’язку з процесом відновлення України;
− змін, внесених до Закону України “Про засади державної регіональної політики” та іншим.
Заходи щодо реалізації державної регіональної політики спрямовуватимуться на відновлення інфраструктури, економічної активності, публічних послуг та балансу екосистем, створення безпекових умов для повернення в регіони внутрішньо переміщених осіб, створення сприятливих умов для діяльності всіх суб’єктів господарювання на територіях відновлення, підтримку та ефективне використання потенціалу територій з особливими умовами для розвитку, поширення позитивного впливу регіональних полюсів зростання (міських агломерацій, міст) та територій сталого розвитку, що сприятиме зменшенню диспропорцій у розвитку територіальних громад та якості життя людини.
В рамках проведення засідання представники Львівської, Волинської, Рівненської та Закарпатської областей представили стан стратегічного планування своїх регіонів. Після презентацій учасники зустрічі мали можливість проаналізувати рівень відповідності стратегічного планування на регіональному рівні, ідентифікувати нові можливості, проблематику, подальші кроки та підбити підсумки засідання.
На Хмельниччині також працює робоча група, яка розробляє план заходів з актуалізації Стратегії регіонального розвитку області. Найближче засідання відбудеться вже цього тижня.