Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, повʼязаного з війною

Сьогодні на Хмельниччині за участі заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко відбувся захід щодо реалізації проєкту “Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, повʼязаного з війною“. Цей проєкт реалізовано за підтримки Європейського Союзу.

Мета – вдосконалення системи реагування на сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом в Україні, забезпечення адресної підтримки постраждалим, а також на основі міжнародних стандартів і найкращих практик розробка та відпрацювання механізмів взаємодії.

Виконавцем став Міжнародний благодійний фонд «Український Жіночий Фонд» в партнерстві з громадськими організаціями “Ла-Страда Україна” та “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”.

Окрім організаторів – урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко,  представників благодійного фонду та ГО, до участі долучилися представники місцевих стейкхолдерів проєкту – місцевої влади, профільних управлінь та підрозділів, залучених до системи надання допомоги постраждалим від СНПК, в тому числі і тих, хто пройшов навчання за цією тематикою, керівництва місцевих громад, членів регіональних Коаліцій 1325, тренерок з питань СНПК, грантерів, партнерських неурядових організацій, ЗМІ, зацікавлених осіб з Хмельницької, Рівненської, Львівської областей та експертів УЖФ, Ла-Страда, ЮрФем.

Захід пройшов у змішаному форматі. Зустріч розпочалася із відеозвернення посолки ЄС в Україні Катаріни Матернової та Урядової Уповноваженої Катерини Левченко. Представники УЖФ та ГО представили учасникам зустрічі результати завдань проєкту, щодо спроможності ключових стейкхолдерів у наданні цільової підтримки постраждалим від сексуального насильства, створення ефективної системи реагування на такі випадки та участі у розробці нормативно-правової бази з питань реагування на СНПК.

Протягом жовтня цього року серію заключних регіональних круглих столів планується провести для 14 пілотних регіонів проєкту (Хмельницька, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Харківська, Рівненська, Одеська, Херсонська, Львівська, Чернігівська, Сумська, Кіровоградська області та місто Київ).

Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК) – це будь-яка сексуальна дія, спроба домогтися сексуального акту або інші дії із застосуванням примусу, напряму опосередковано повʼязані з війною/конфліктом. Свідок СНПК також є постраждалою особою.

Законодавство України сьогодні не має визначення СНПК. Робота в цьому напрямку активно ведеться.

Консультацію і допомогу можна отримати звернувшись у прокуратуру або поліцію. Субʼєктами надання допомоги постраждалим від СНПК є  правоохоронні органи, служба безпеки, соціальні служби (соціальний захист, центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді, служби у справах дітей), центри допомоги врятованим, медичні заклади/лікарі, система безоплатної правової допомоги, суди, громадські організації, у тому числі міжнародні.

 

попередня статтяВіолета Лабазюк подякувала військовим капеланам за жертовність та служіння Богу й українському воїнству