
Сьогодні, 7 травня, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров´я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту Світлана Павлишина провела засідання комісії з підбиття підсумків цьогорічного обласного конкурсу науково-дослідних робіт.

У роботі комісії, окрім його членів, взяли участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, начальник відділу дошкільної та загальної середньої освіти Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації Валентина Хоптова та президент ГО «Фонд наукового і економічного розвитку Хмельницької області «Наука і життя», кандидат економічних наук, доцент Віктор Кравчук.

Цьогоріч конкурс, який було започатковано обласною радою у 2003 році, проводиться вже удев’ятнадцяте. Підбиття підсумків конкурсу НДР присвячено відзначенню в Україні Дня науки, яке в нашій державі відзначається щорічно у третю суботу травня.
У цьому році на розгляд конкурсної комісії надійшло 27 наукових робіт від дев’яти наукових установ та п’яти закладів загальної середньої освіти. Автори представлених робіт – 72 науковці області. Зокрема, п’ять науково-дослідних робіт надійшло від Хмельницького національного університету, чотири – від Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького, три – від Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, по дві роботи – від Подільського державного університету, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут», по одній роботі – від Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Хмельницького інституту соціальних технологій університету «Україна» та Хмельницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Ще шість робіт надійшло від Хмельницького територіального відділення МАН України.

Секретар комісії Володимир Кулик оголосив результати моніторингу науково-дослідних робіт, після чого члени конкурсної комісії детально проаналізували усі подані на конкурс роботи. Акцентувалася увага на деклараціях академічної доброчесності, актуальності та унікальності робіт, їх практичному впровадженні.

Шляхом відкритого голосування члени конкурсної комісії визначили переможців за такими п’ятьма номінаціями: «Прикладні/фундаментальні НДР (технічного профілю)», «Науково-дослідні роботи за тематикою суспільних та гуманітарних наук», «Монографії, підручники і навчальні посібники», «Науково-технічні (експериментальні) розробки молодих вчених» та «Науково-дослідні роботи учнів-переможців ІІ (обласного) етапу МАН (технічного профілю).
Відповідно до Положення про конкурс та з метою мотивації учасників до подальших наукових пошуків, спрямованих на впровадження нових розробок у різних сферах життя регіону, обласною радою визначено розмір першої премії – десять тисяч гривень, другої – сім та третьої – п’ять.

Нагородження переможців конкурсу науково-дослідних робіт планується провести на урочистостях з нагоди Дня науки 20 травня цього року.
