Як громаді долучитися до проєктів Interreg Europe?

З 1 січня 2024 року Україна долучилася до програми Interreg Europe. Вже незабаром всі українські громади зможуть подавати проєкти та долучатися до  тих з них, які вже затверджені та отримують фінансування в рамках попереднього конкурсу.

Основною метою Interreg Europe є покращення політик та практик у сфері місцевого самоврядування.

Участь у програмі беруть представники міст та регіонів з 36 країн Європи – 27 країн-членів ЄС, Швейцарії, а з нового року також – Україна, Молдова та країни Західних Балкан – Боснія і Герцеговина, Албанія, Сербія, Північна Македонія та Чорногорія. 

Проєкти реалізовуються за 6 пріоритетними напрямками:

  • «Розумна Європа» – тут йдеться про розвиток досліджень і інновацій, диджиталізацію, розвиток інноваційного підприємництва, інкубаторів та стартапів, розвиток цифрового інтернет-покриття;
  • «Зелена Європа» – в цій категорії реалізуються проєкти з енергоефективності, розвитку альтернативної енергетики, управління відходами та водними ресурсами, кругової економіки, протидії змінам клімату, захисту біорізноманіття;
  • «Об’єднана Європа» – ця група об’єднує проєкти із розвитку європейської транспортної мережі та сталої мобільності;
  • «Соціально відповідальна Європа» – передбачає розвиток освіти, медицини, інтеграції різних груп і національностей в життя громад, інклюзивність, розвиток культури й сталого туризму;
  • «Європа ближча до громадян» – включає інтегрований міський та сільський розвиток;
  • «Краще регіональне врядування» – у цій категорії реалізуються проєкти із покращення роботи органів місцевого самоврядування і рівня надання ними послуг громадянам.

На сьогодні програма надала можливість організаціям із країн-кандидатів до ЄС долучитися до вже затверджених проєктів в рамках попередніх 2 конкурсів. Наступні конкурси в рамках програми стартуватимуть орієнтовно у березні 2023 року.

Також 20-21 березня відбудеться велика нетворкінгова конференція Europe, Let’s cooperate! 2024 у Антверпені. Саме тут можна буде зустріти потенційних партнерів для пріоритетних для вас проєктів.

Як долучитися до проєктів, які вже реалізуються:

Крок 1: Створіть профіль на сайті Interreg Europe

Крок 2: Зареєструйтеся на платформі для пошуку партнерів

Крок 3: Перегляньте список затверджених проектів, які відкриті до нового партнера

Крок 4: Ознайомтеся із ширшим переліком затверджених проєктів

Також варто підписатися на розсилку від програми Interreg Europe та слідкувати за інформаційними сесіями та тренінгами, які програма організовує спільно з національним органом управління програмою – Департаментом координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Джерело: сайт “Децентралізація”

попередня статтяЗнайомство з Хмельниччиною: пам’ятки села Сокілець
наступна статтяСтартують безкоштовні ІТ-курси для ветеранів