
Комунальний заклад культури «Музей пропаганди» Хмельницької обласної ради –єдиний в Україні музей, який досліджує та висвітлює «феномен» пропаганди радянського і російського режимів, розвінчує пропагандистські міфи і стереотипи, що, на жаль, живуть і до сьогодні та використовуються рф у сучасній війні.

Основними напрямками діяльності є інформування громадськості про маловідомі сторінки трагічної історії України, розвінчування історично-політичних міфів часів тоталітарного режиму, розкриття антилюдяної, антинародної та антиукраїнської політики «великого терору», яка суттєво деформувала людину та систему її цінностей.

Музей є своєрідною платформою для спілкування, яка об’єднує навколо себе молодь, учасників російсько-української війни та їх родини, родини загиблих, друзів, волонтерів.

Щорічно в музеї проводяться безліч тематичних кінолекторіїв, лекцій, уроків, диспутів, семінарів, виставок, оглядових та пішохідних екскурсії. Успішно впроваджуються музейний проєкт «Історія до кави», музейний квест «Історія однієї будівлі», меморіальний дослідницько-пошуковий проєкт «Небесний легіон Шепетівщини», інформаційний онлайн проєкт «Пантеон міфологізованих героїв», які спрямовані на просвітницьку та національно-патріотичну роботу серед молоді, орієнтовані на зацікавлення в галузі Історії України (загальної і локальної) та формуванню національної пам’яті.

Музей, відкритий 1979 року, є архітектурною пам’яткою місцевого значення. Його занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, є привабливим туристичним об’єктом Хмельниччини, який щорічно відвідують понад 20 тисяч відвідувачів.

За інформацією музею пропаганди