З метою раціонального використання бюджетних коштів

Сьогодні, відповідно до рішення постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму, у Ярмолинецькому районі побувала робоча група з метою вивчення стану діяльності деяких навчальних закладів обласної комунальної власності та доцільності їх подальшого функціонування. До складу робочої групи увійшли депутати профільної комісії, представники Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, управління освіти, молоді та спорту Ярмолинецької райдержадміністрації, а також заступник голови обласної ради Тетяна Зеленко. Члени робочої групи ознайомилися з роботою та перспективами подальшого функціонування Солобковецького навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради та Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Хмельницької обласної ради.

Потреба у детальному вивченні цього питання викликана зверненням Департаменту освіти і науки ОДА до керівництва обласної ради, у якому акцентувано увагу на тому, що кількість вихованців у закладах, які забезпечують освіту дітям з порушенням інтелектуального розвитку, щорічно зменшується. Зокрема, у Соколівській спеціальній школі-інтернаті у минулому навчальному році навчалося 65 вихованців при проектній потужності 110 учнів. Витрати на одного вихованця у 2016 році склали майже 93 тисячі гривень. У навчальних закладах такого ж типу витрати на одного вихованця не перевищують 85 тисяч гривень. У 2017 році затверджені видатки з урахуванням змін в навчальному закладі становлять 9 мільйонів 117 тисяч гривень, що на 45,1% більше від попереднього року. З метою раціонального використання бюджетних коштів виникла необхідність всесторонньо вивчити проблему і визначити пріоритети подальшого розвитку подібних навчальних закладів. Адже аналогічна ситуація і в Берездівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті.

Спочатку члени робочої групи побували у Солобковецькому навчально-реабілітаційному центрі, з діяльністю, матеріально-технічною базою та багатогранним життям якого гостей ознайомила директор закладу Алла Гаман.

Значно менші перспективи подальшого функціонування побачили депутати та інші члени робочої групи у Соколівській загальноосвітній школі-інтернаті. І навіть оптимізм директора навчального закладу Олени Лесько не вселив гостям надії у спроможність зберегти статус школи-інтернату в найближчі роки. Звичайно, висновки робити зарано, попереду детальне вивчення цієї проблемної ситуації та прийняття виважених рішень. Саме тому, спілкуючись з керівництвом навчальних закладів, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти , науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Інна Ящук закликала всі зацікавлені сторони до діалогу, до найоптимальнішого розв’язання проблеми, аби в кінцевому результаті виграли і діти, і батьки.

 

попередня статтяЗасяяли «Серпневі зорі»
наступна статтяНагороджені Відзнакою за професіоналізм і милосердя «Орден Святого Пантелеймона» у 2017 році