11 квітня голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови ОДА Володимир Кальніченко взяли участь в науково-практичній конференції з нагоди 100-річчя від дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці Григорія Ткачука. Захід відбувся в Подільському державному аграрно-технічному університеті м. Кам‘янця-Подільського.
Григорій Іванович Ткачук – це людина-епоха, двічі Герой Соціалістичної праці, кавалер шести орденів Леніна, ордена Жовтневої революції, ордена Трудового Червоного Прапора.
Цього дня багато теплих та щирих слів звучало на адресу видатного подолянина.
«Своєю працею, вмінням господарювати Григорій Ткачук прославив Хмельниччину на весь світ, – вважає Михайло Загородний. – Його життя і праця – це приклад любові до рідної української землі».
Молитву про світлу пам‘ять Григорія Івановича учасники конференції звершили спільно з настоятелем студентсько-викладацького храму св. Івана Богослова прот. Юрієм.
Біографічна довідка
Ткачук Григорій Іванович народився 12 квітня 1918 року в селі Підвербці Тлумачського району Івано-Франківської області у селянській родині. Перші двадцять років свого життя він наймитував.
У 1944 році, зразу ж після визволення, Г.І.Ткачук обирається головою сільської ради в рідному селі. У цей період переїжджає на Поділля і очолює колгосп у с. Підлісний Олексинець, що на Городоччині.
У липні 1945 року лісоводчани обрали його головою колгоспу «Нове життя». Тоді йому було 27 років. Свою діяльність розпочав з того, що проголосив культ праці першоосновою буття колективу.
У 1950 році до очолюваного ним господарства «Нове життя» приєднується колгосп ім.17-річчя Жовтня. У цьому новоствореному господарстві значно покращилися показники сільськогосподарського виробництва за що у 1954 році Григорій Іванович був нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора.
В 1958 році до с.Лісоводів приєднується ще й Кремінна, її придане становить – 300 гектарів землі. І в цьому ж році комітет Всесоюзної сільськогосподарської виставки нагородив Григорія Івановича Великою золотою медаллю.
26 лютого 1958 року Григорій Іванович був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці і в цьому ж році його було обрано депутатом до Верховної Ради СРСР.
«Школа Ткачука» підняла господарство ще на вищий рівень. І вже у 1959 році Лісоводи репрезентують сільське господарство Радянського Союзу на Всесвітній сільськогосподарській виставці у Нью-Йорку.
У 1966 році голова правління ордена Леніна колгоспу «Україна» був нагороджений другим орденом Леніна.
У 1977 році Григорію Івановичу за особливі заслуги в розвитку сільського господарства і досягнення високих показників по виробництву зерна, цукрових буряків, м’яса, молока і інших продуктів сільського господарства і впровадження у виробництво досягнень науки і передового досвіду, вдруге присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».
З 1966 року Григорій Іванович був членом ЦК КПУ, обирався делегатом ХХ, ХХІІ-ХХУІ з’їздів КПРС, ХХ-ХХУІ з’їздів КПУ.
23 лютого 1989 року після тяжкої довготривалої хвороби перестало битись серце легендарного голови колгоспу, великого громадського діяча, щирого українця – Григорія Івановича Ткачука.