Заклади охорони здоров’я звітують про свою фінансово-господарську діяльність

В обласній раді проходять засідання балансових комісій з оцінки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2024 рік.

Сьогодні, другого квітня, розпочала роботу комісія з підбиття підсумків фінансово-господарської діяльності закладів та комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров’я.

Під керівництвом першого заступника голови обласної ради Володимира Гончарука, заступника голови обласної ради Валентина Соколюка та заступника керівника виконавчого апарату Тетяни Зеленко члени комісії – депутати обласної ради та представники профільних структурних підрозділів заслухали керівників та фінансистів медичних закладів, управління якими здійснює обласна рада.Члени балансової комісії детально аналізують діяльність медичних закладів у 2024 році та заслуховують плани на поточний рік. Основне завдання – ефективне управління та надання якісних медичних послуг для жителів області.

Загалом, в управлінні обласної ради знаходиться 20 закладів охорони здоров’я.

Сьогодні, в перший день роботи комісії, звітували про свою минулорічну діяльність керівники дев’яти об’єктів, а саме комунальних некомерційних підприємств: обласної лікарні, обласного серцево-судинного центру, обласної дитячої лікарні, обласного протипухлинного центру, обласного закладу з надання психіатричної допомоги,  обласної стоматологічної поліклініки, обласного госпіталю ветеранів війни, обласного фтизіопульмонологічного медичного центру та обласного медичного центру психічного здоров’я.

Загалом про діяльність закладів обласної комунальної власності поінформувала членів комісії  заступник директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Лариса Жук. За її словами, на утримання закладі галузі охорони здоров’я обласного підпорядкування спрямовано 456,2 млн гривень по загальному і спеціальному фондах. Фінансове забезпечення діяльності закладів здійснювалося за рахунок надходжень за надані послуги в рамках виконання програми медичних гарантій, надходжень з місцевих бюджетів, надання платних послуг та отримання благодійної допомоги. Від Національної служби здоров’я України закладами обласної комунальної власності в минулому році отримано 1 млрд 866 мільйона гривень.

Доповідач поінформувала членів комісії про спрямування фінансового ресурсу обласного бюджету на закупівлю для потреб закладів медичного обладнання, покращення їх матеріально-технічної бази, здійснення протипожежних заходів, а також на виконання поточних ремонтів медичних установ.

Разом з тим, йшла мова про заплановані реорганізацію та оптимізацію окремих закладів, акцентувавши увагу на їх спроможності надавати якісну і своєчасну кваліфіковану допомогу жителям області, зокрема військовослужбовцям та внутрішньо-переміщеним особам.

Окрім того, було озвучено проблемні питання галузі – недостатнє фінансування на здійснення капітальних та поточних ремонтів, а також на своєчасне оновлення медичного обладнання.

Інформуючи членів балансової комісії про діяльність у минулому році, спрямування бюджетних коштів та власних надходжень на забезпечення першочергових потреб установ, керівники обласних закладів охорони здоров’я розповіли й про перспективні напрямки розвитку закладів у поточному році та реалізацію запланованих проєктів.

Діяльність керівників медичних установ обласного підпорядкування члени комісії визнали задовільною. Напрацьовані за результатами роботи комісії висновки будуть направлені галузевому департаменту та очільникам медичних установ.

Завтра перед членами балансової комісії звітуватимуть керівники решти закладів охорони здоров´я.

попередня статтяВідкриття виставки “Краса та гармонія української писанки”
наступна статтяМіжнародний фонд культурного розмаїття оголошує конкурс проєктів на отримання фінансової допомоги