Психологічна допомога дорослим і дітям у подоланні тривожності під час воєнних дій – важливий аспект реалій українського сьогодення. Війна виснажує фізично та психічно. Попри те, що люди спроможні адаптуватися під будь-які обставини, кожен день бойових дій у нашій державі пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, аби зберегти здоров’я – і фізичне, і психічне.
Не менш вагомою є психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни.
З цією метою за ініціативи голови Віолети Лабазюк Хмельницькою обласною радою спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією реалізовується на Хмельниччині третій етап соціального проєкту психологічної підтримки під назвою «Дитина. Допомога. Поруч». У рамках цього проєкту організовано для освітян навчальні заходи, спрямовані на підготовку фахівців-психологів для роботи з дітьми, їх родинами та іншими учасниками освітнього процесу.
У зв’язку з цим, у травні цього року на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбулося навчання для практичних психологів закладів загальної середньої та дошкільної освіти територіальних громад Кам’янець-Подільського району. У червні пройшли відповідне навчання фахівці освітніх закладів Хмельницького району.
Вчора, 27 серпня, у рамках проєкту «Дитина. Допомога. Поруч» на базі Шепетівського медичного фахового коледжу за участі викладачів кафедри психології гуманітарно-педагогічної академії відбулося навчання практичних психологів закладів загальної середньої освіти громад Шепетівського району. Під час тренінгу присутні мали можливість отримати необхідні для роботи з дітьми, які постраждали від наслідків війни та травматичних подій, базові знання і навички. Також учасники заходу навчалися організовувати та надавати психологічну допомогу дітям та членам їх родин, опановувати інструменти для самодопомоги, які зможуть застосовувати у своїй роботі та навчати інших.
На необхідності реалізації подібних соціальних проєктів наголосила голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка привітала учасників сьогоднішнього тренінгу, що має на меті вдосконалити знання спеціалістів з надання психологічної допомоги дітям під час навчального процесу.
«У теперішніх непростих умовах ми, дорослі, потерпаємо від психологічної та соціальної напруги, ще більше від війни страждають наші діти. Для мене, як віце-президента Української асоціації районних та обласних рад з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я є важливою підтримка родин військових і сімей загиблих захисників, – зазначила голова обласної ради. – Наші діти мають бути максимально соціально захищеними у воюючій країні, повинні бути психологічно стабільними, бо саме вони будуватимуть державу після нас. Саме тому було ініційовано цей проєкт психологічної підтримки, в якому задіяні потужні психологи нашої держави та психологи військових формувань, соціальні педагоги та практичні психологи навчальних закладів. Маємо спільними зусиллями дбати про емоційний стан нашого підростаючого покоління, адже, кількість тих, хто потребує висококваліфікованої психологічної допомоги, на жаль, збільшується».
Віолета Олександрівна подякувала усім, хто долучився до реалізації проєкту – представникам Центру психосоціального супроводу та професійного розвитку, викладачам Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, які є тренерами та спікерами.
За підсумками заходу учасники тренінгу отримали відповідні сертифікати.
Загалом під час проєкту «Дитина. Допомога. Поруч» пройшли навчання 167 практичних психологів закладів загальної середньої освіти Хмельницького, Кам’янець-Поідльського та Шепетівського районів.