На Хмельниччині створили пам’ятник, присвячений історії та культурі затоплених сіл Бакоти. Він складається із кам’яних брил, кожна з яких символізує затоплені села. На артоб’єкті є QR-код, за яким можна перейти та дізнатись більше про історію та культуру кожного села.
Кам’янець-Подільський район постраждав від створення Дністровського водосховища найбільше. Дністер повністю затопив майже три десятки сіл. Під воду пішли також 16 000 гектарів плідних земель, 100 гектарів лісу.
Загалом налічується 29 затоплених сіл: Бакота, Теремці, Студениця, Атаки, Патринці, Вільямівка, Китайгород, Мар’янівка, Лука Врублівецька, Макарівка, Дарабани, Наддністрянка, Шиїнський Яр, Молодове, Колинівка, Стара Ушиця, Кривчани, Барвінкове, Чугор, Яр Косиковецький, Сокілець, Кормань, Лоєвці, Калюс, Неповоротове, Гарячинці, Великий Берег, Малий Берег, Комарів Яр.
Пам’ятник створений в рамках проєкту “Бакота – у пошуках затопленої спадщини” за підтримки Українського культурного фонду.
На Бакоті щороку збираються тисячі туристів та паломників, проте більшість навіть не підозрює, яка історія захована під водою разом із десятками історичних міст та сіл.
Інформацію взято з інтернет-джерел