Знайомство з Хмельниччиною: Скельно-печерний монастир у Бакоті

Історія Бакотського Монастиря розпочинається ще з доісторичних часів. Археологічні розкопки на Бакоті підтверджують, що в цих місцях, вздовж берегів Дністра було розташовано чимало язичницьких святилищ, курганів з жіночими похованнями, ритуальних жертовних каменів та вівтарів.

На місці одного з таких давніх капищ, і стоїть нині скельний монастир. Найстаріші археологічні знахідки у цій місцевості датуються ІІ тисячоліттям до нашої ери. Ще з давніх давен люди вели активне духовне життя, і цей дух віри і благодаті добре зберігся у прохолодних скронях білих вапняних печер.

Гора, в товщі якої розташовані монастирські печери, теж зветься Білою та сягає майже 120 метрів у висоту. Бакота і монастир бережуть свої таємниці, та легенд тут ходить чимало.

На сьогоднішній день монастир не функціонує, а от печери відкриті для відвідування. Всередині них можна побачити імпровізований вівтар та безліч ікон, деякі з них старовинні та дуже цікаві.

Біля монастиря розташовано декілька оглядових майданчиків, звідки відкривається фантастична панорама на Бакотську затоку.

Детальніше: https://bakota.com.ua/travel/skelniy-monastyr/

попередня статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!