Конференція “Духовні витоки Поділля: краєзнавці в історії краю”

Сьогодні з нагоди 100 річниці від дня створення Національної спілки краєзнавців України у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася XV всеукраїнська науково-практична конференція на тему: “Духовні витоки Поділля: краєзнавці в історії краю”.

Перед початком засідання на подвір’ї Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії зібралися студенти, які влаштували яскраве дійство: співали веснянки, водили хороводи та демонстрували народні обряди, притаманні Подільському краю. Атмосфера заходу була пронизана духом українських традицій і глибокою шаною до культурної спадщини. Таке дійство стало символічним вступом до конференції, наголошуючи на тісному зв’язку наукових досліджень з живими традиціями рідного краю.

У заході взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, який від імені керівництва, депутатського корпусу Хмельницької обласної та від себе особисто привітав учасників зібрання.

Також на зібранні були присутні в.о. голови Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, представники наукових установ та закладів культури області, краєзнавці та студенти гуманітарно-педагогічної академії.

“Я щиро вітаю усіх учасників, які попри складні часи випробовувань для нашої країни, щорічно проводять конференції, присвячені тематиці духовного життя жителів Хмельниччини. Сьогодні це пʼятнадцята науково-практична конференція, присвячена діяльності краєзнавців нашого краю, – зазначив під час свого виступу Валентин Іванович. –  Дякуємо Збройним силам України, які боронять нас від російської агресії і дають можливість сьогодні провадити наукову, навчальну і виховну діяльність учасників освітнього процесу”.

Сьогодні на Хмельниччині функціонує 60 міських, селищних і сільських територіальних громад, які потребують від науковців, краєзнавців, студентської молоді комплексного підходу щодо дослідження історичного минулого, культурної спадщини, відомих постатей як окремих населених пунктів, так і територіальних громад в цілому.

Історична строкатість та територіальна різнобарвність нашого краю вимагають глибокого та системного аналізу складного і тривалого процесу історичного розвитку кожної окремої території.

Тому наше завдання – відроджувати національну памʼять, зміцнювати національну свідомість і духовність на регіональному рівні. Це, у свою чергу, дозволить формувати в кожного громадянина почуття шанобливого ставлення до минувшини свого народу, свідомо осмислювати історію своєї держави, рідного краю, примножуючи скарбницю історико-культурної спадщини.

 

попередня статтяПрезентація книги «Листя дикого винограду» у Хмельницькому обласному літературному музеї
наступна статтяМатеринська любов здатна витримати навіть те, що здається неможливим