20 жовтня заступник керівника апарату обласної ради Тетяна Зеленко та голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та туризму Інна Ящук взяли участь у Міжнародній конференції «Українсько-польські наукові діалоги», яка вже вшосте проводиться Хмельницьким національним університетом спільно із навчальними закладами та партнерами із Польщі, Литви, Словаччини та Румунії.
Метою конференції є зміцнення діючих та налагоджування нових контактів, обговорення програм наукових досліджень ГОРИЗОНТ – 2020, сприяння мобільності студентів та професорсько-викладацького складу в рамках програми ERASMUS+, а також розширення кола науковців, що долучаються до наукової та гуманітарної співпраці між різними країнами.
Цьогоріч за підтримки Міністерства енергії Польщі та партнерів ПАТ «Хмельницькобленерго», «Українського товариства теплових насосів та зберігання енергії (УТТНіЗЕ)», «Польського товариства теплових насосів (ПТТН)» відбувся Міжнародний еко – енергетичний форум «Енергоефективність та відновлювальна енергетика в Європі та Україні». У рамках даного форуму свої інноваційні енергетичні технології та обладнання презентували фірми з Польщі та України.
Починаючи з 2003 року учасниками «Українсько-польських наукових діалогів» стало близько 700 осіб. Завдяки налагодженим контактам між науковцями Польщі і України було реалізовано 9 наукових проектів. При Хмельницькому національному університеті створено українсько – польський центр європейської інтеграції. Запрацювала програма академічної мобільності, що надає можливість студентам, аспірантам, викладачам брати участь в різноманітних навчальних або навчально-дослідницьких програмах, розширити свої знання у всіх областях європейської культури. Щороку, двічі на рік, проводиться фестиваль «Синтез мистецтв». «Синтез мистецтв» – це польсько – український проект, який, поєднавши творчість різних поколінь, демонструє цікаві ідеї в мистецтві та дизайні.
Конференція присвячена пам’яті видатного та талановитого вченого Шалапка Юрія Івановича. Ім’я професора Шалапка відоме не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу. Його дослідження в області тертя та зношування в машинах внесли великий вклад у розвиток наукової бази Хмельницького національного університету та вітчизняної науки. Професор Шалапко був одним із засновників міжнародної співпраці Хмельницького національного університету та співорганізатом Міжнародної конференції «Українсько-польські наукові діалоги».
За результатами роботи наукових комітетів Міжнародної конференції будуть підготовлені колективна монографія та збірник тез. Окремі статті будуть рекомендовані до публікації у фахових періодичних виданнях.