20 жовтня з робочим візитом у Хмельницькій області перебувають представники Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.
Перед початком виїзного засідання Комітету делегація разом з головою обласної ради Михайлом Загородним та керівництвом облдержадміністрації відвідала два потужні підприємства області, які не лише успішно працюють на українському ринку, а й експортують свою продукцію до багатьох країн світу: ПАТ «Укрелектроапарат» та ТОВ «Карат».
Спочатку столичні гості оглянули виробничі цехи ПАТ «Укрелектроапарат», ознайомилися з основними дільницями виробничого комплексу, асортиментом продукції, поспілкувалися з керівництвом та працівниками заводу.
Підприємство «Укрелектроапарат» спеціалізується на виробництві трансформаторів і комплектних трансформаторних підстанцій потужністю від 10 до 4000 кВА, трансформаторів сухих з ізоляцією «Номекс»та модифікації «Геофоль» потужністю від 25 до 2500 кВА на клас напруги до 20 кВ з низьким рівнем шуму.
Налагоджено виробництво комплектних трансформаторних підстанцій в бетонній оболонці потужністю від 100 до 1250 кВА, комплектних трансформаторних підстанцій в блочно-модульній будівлі потужністю від 630 до 2500 кВА, реакторів для електровозів і електропоїздів, спеціальних трансформаторів малої потужності, камер збірних і щитів одностороннього обслуговування, газорегуляторних пунктів блочної та шафової конструкції. ПАТ «Укрелектроапарат» вже більше 60 років є одним з провідних підприємств трансформаторобудування України і експортувало свою продукцію більш, ніж до 30 країн світу.
Далі делегація оглянула виробничі цехи ТОВ «Карат», яке було засновано у 1996 році й розпочало свою діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі килимами та килимовими виробами на території України. У 2002 році розпочалося будівництво заводу з виробництва килимів безпосередньо у Хмельницькому. Наразі підприємство за більш, ніж 10 років діяльності перетворилося не лише на одного з найуспішніших виробників у галузі килимових виробів в державі, а й гідно представляє легку промисловість України на міжнародному рівні.
Близько 50% продукції компанії «Карат» експортується до 25 країн світу, серед яких США, Японія, Канада, Німеччина, Китай, Бразилія. Представники Комітету Верховної Ради ознайомилися з різними етапами виробництва килимового покриття, цехами допоміжних виробництв, зокрема виробництва поліпропіленової нитки, гранульованих барвників для поліетилену, поліпропілену, поліетилентерефталату та поліаміду, а також картонної гільзи для пряжі, виробництво якої було налагоджено зовсім нещодавно.
Також гості мали можливість побувати у фірмовому магазині ТОВ «Карат», де ознайомилися із асортиментом продукції компанії.
Під час засідання у Будинку рад представники Комітету ВРУ з питань бюджету, керівництво області, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації обговорили важливі питання життєдіяльності Хмельниччини.
Під час виступу голова обласної ради Михайло Загородний подякував членам бюджетного комітету за візит та поінформував їх про нагальні проблеми у різних сферах, які без потужного фінансового ресурсу з Державного бюджету не вдасться вирішити.
За словами Михайла Васильовича, Хмельниччина не має повнопрофільної обласної дитячої лікарні, а ресурс обласного бюджету недостатній аби вирішити це питання. Окрім того, обласною радою планується створення єдиного центру з надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги на базі Хмельницького обласного кардіодиспансеру.
«Обласна влада готова максимально передбачити потрібні кошти на створення необхідних структур для області, однак без суттєвої допомоги з боку держави не обійтися», – сказав Михайло Васильович.
На засіданні також йшла мова про забезпечення якісного водопостачання міста Хмельницький, зокрема про продовження будівництва другої черги водогону від с.Чернелівка до м.Хмельницького.
Окрім того, було порушено питання про забезпечення фінансування реставраційних робіт у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж».