Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації під керівництвом голови ОДА Олександра Корнійчука.
Члени колегії проаналізували звіт про виконання обласного бюджету за 2017 рік та розглянули зміни до обласного бюджету на поточний рік.
Участь у засіданні взяли заступники голови адміністрації та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич проінформував присутніх, що ресурс, який запропонований до розподілу проектом рішення про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік, становить 560,5 млн.гривень.
Окрім того, даним проектом рішення розподіляється «сконцентрований у базовому бюджеті» ресурс в сумі 165 млн. гривень.
Основним пріоритетом визначено галузь «охорона здоров’я», на фінансування якої профільному Департаменту спрямовується 194 млн.гривень.
Дані кошти планується використати на придбання дороговартісних життєвонеобхідних медикаментів для лікування хворих на серцево-судинні та онкологічні захворювання, хронічну ниркову недостатність, хворих із трансплантованими органами тощо.
Також, як вже зазначалось, повідомив Сергій Адамович, будуть розпочаті роботи з реконструкції приміщення обласного кардіодиспансеру для створення обласного центру кардіології і кардіохірургії та придбання стаціонарного ангіографу. (на засадах співфінансування: 50% за рахунок цільової субвенції з державного бюджету та 50% – коштів обласного бюджету).
З метою забезпечення функціонування повнопрофільної обласної дитячої лікарні та підвищення рівня надання високоспеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню відповідно до сучасних стандартів ще одним пріоритетом є початок будівництва лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, завершення капітальних ремонтів відділень гематологічного, анестезіології та інтенсивної терапії, придбання медичного обладнання, тощо.
Будуть продовжені заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази обласних лікувальних закладів, проведення в них капітальних та поточних ремонтів.
На освітню галузь спрямовується 38,5 млн.грн, з яких 13,6 – залишки освітньої субвенції та 24,9 –кошти обласного бюджету).
Крім цього, залишки освітньої субвенції в сумі 43,7 млн.грн спрямовуються місцевим бюджетам області відповідно до цільового призначення.
За рахунок цього ресурсу планується придбати навчальне обладнання освітнім закладам, в тому числі кабінети фізики, хімії, біології, географії, математики, мультимедійні засоби.
Також, у зв’язку із підвищенням на 10% посадових окладів педагогічним працівникам з 1 січня 2018 року, на цю мету передбачається майже 1,6 млн. гривень.
Крім цього, за рахунок коштів обласного бюджету передбачається провести роботи капітального характеру: будівництво, ремонти, реконструкції, виготовлення та коригування ПКД.
Також, будуть виділені кошти на підтримку мережі закладів профтехосвіти, зокрема на заходи енергозбереження (заміна вікон, придбання та встановлення котлів тощо) та інші видатки розвитку (9,0 млн.грн)
Не залишаться поза увагою і такі галузі, як «соціальний захист», на який виділяється 7,6 млн.грн на роботи капітального характеру мережі інтернатних закладів області; «культура» – 20,8 млн.грн, з яких 13 буде використовуватись на будівництво 2-го пускового комплексу музичного училища з музичною школою на вул.Прибузька, 8 в м. Хмельницькому; «молодь і спорт» – 395,2 тис.грн; служба у справах дітей – 299,9 тис.гривень.
Обласній раді передбачається збільшити кошторисні призначення на 3,4 млн.грн, з яких майже 3,2 млн. будуть використані на модернізацію системи опалення адмінбудинку та виготовлення ПКД на реконструкцію протирадіаційного сховища, а також на проведення капітального ремонту цокольної частини адмінбудинку та сходів центрального входу; електромереж І та ІІІ поверхів; заміни вікон сесійної зали та підвальних приміщень; заміни вхідних дверей центрального входу в адмінбудинок.
Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації збільшуються видатки на суму 10,8 млн.грн, з яких: 5,2 млн.грн – на Програму розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки (часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор); 5,4 млн.грн – на проведення робіт із збирання та утилізації хімічних засобів захисту рослин (за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища).
За рахунок фонду охорони навколишнього середовища також планується профінансувати: реконструкцію очисних споруд Хмельницької обласної психіатричної лікарні – 11,8 млн. грн, реконструкцію очисних споруд обласного протитуберкульозного диспансеру – 875,5 тис. гривень.
Так, у складі видатків обласного бюджету передбачено 55,7 млн.грн на «інші субвенції», з яких: 19,7 млн.грн «піде» на будівництво (реконструкцію) мереж водопостачання; 17,1 млн.грн – на придбання медикаментів та медичного обладнання; 10,2 – на заходи з енергозбереження (заміна вікон, встановлення котлів, утеплення фасадів тощо).
Також, за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 43,7 млн.грн, який розподіляється між місцевими бюджетами, планується: придбати шкільні автобуси – 13,8 млн.грн; придбати комп’ютерну та оргтехніку для початкової школи – 10,9 млн.грн; оснастити школи з поглибленим навчанням природничих та математичних предметів, а також опорних шкіл кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики та мультимедійними засобами навчання – 14,3 млн.гривень.
Після інформації Сергія Пенюшкевича про основні особливості змін до головного фінансового документа за галузями, члени колегії без зауважень та пропозицій погодили проект рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік».
Проект рішення надано обласній раді для розгляду та затвердження депутатами облради на вісімнадцятій черговій сесії, пленарне засідання якої заплановане на 22 березня цього року.