У перші дні листопада в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулась Міжнародна науково-практична конференція “Літературна етноімагологія: рецепція України та її культури в наукових працях Мікулаша Неврлого”, приурочена 100-річчю з дня народження всесвітньовідомого вченого-філолога, компаративіста, історика української літератури, академіка НАН України Миколи Ярославовича Неврлого, який мешкає у Братіславі.
Модератором виступила кафедра української мови та літератури факультету початкової освіти та філології ХГПА. У форумі брали участь науковці з Польщі, Словаччини, різних міст регіонів України – Києва, Вінниці, Тернополя, Ужгорода, Харкова, Суми, Острога, Дрогобича, Дніпра, Хмельницького, Кам’янця-Подільського.
Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка Національної академії наук України, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Пряшівський університет (Словацька Республіка), Університет Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Республіка Польща).
Учасників конференції привітала ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, академік Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Інна Михайлівна Шоробура та член Національної спілки письменників України, голова Хмельницького обласного об’єднання товариства “Просвіта” Віталій Цезарійович Міхалевський.
На пленарному засіданні змістовними були доповіді Віталія Мацька (Хмельницький) “Франкознавчий дискурс у наукових зацікавленнях Миколи Неврлого”, Петра Іванишина (Дрогобич) “Творчість Миколи Неврлого в контексті націософської традиції інтерпретацій”,
Ігоря Набитович (м.Люблін, Польща) “Літературна рецепція філософії історії в романі Миколи Лазорського “Степова квітка”, Степана Бобинця (Ужгород) “Художній світ зарубіжного письменства в контексті українознавчих студій Микулаша Неврлого”,
Любові Царик (Тернопіль) “Творчість В. Сосюри в рецепції М. Неврлого”, Юлії Григорчук “Зоря на літературному небозводі України: життєвий і творчий шлях Віри Вовк”.
Продовження роботи відбулося в секційних засіданнях, на яких було виголошено також чимало цікавих доповідей, розглянуто проблеми за напрямами “Літературознавчий дискурс Мікулаша Неврлого і розвиток новітнього історико-літературного процесу”, “Художня література як динамічна система: поетика – мова – комунікація – виражально-зображувальні засоби”, “Історико-теоретичний, філософський аспекти розвитку української та зарубіжної літератури”.
За результатами роботи міжнародного наукового форуму учасники ухвалили відповідну резолюцію, а також текст привітання ювілярові з нагоди 100-річчя з дня народження.