Сьогодні, вже вчотирнадцяте, ми святкуємо державне свято України, присвячене вшануванню одного з її державних символів – Прапора України, синьо-жовтому стяга, який освячує наше життя, нашу боротьбу і нашу непереборну ходу до перемоги за свободу і честь нації. Саме під синьо-жовтим знаменом український народ утверджує віковічну мрію про державність, соборність і самостійність.
Багато століть відбувалося формування нашого величного та яскравого стягу. Багато поколінь захисників української землі проливали кров та клали на плаху історії свої голови за цей величний символ.
Саме 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. Якраз до цієї події і прив’язаний Указ Президента України 2004 року «Про День Державного Прапора України».
Прапор – це найдорожчий символ, за який і у наш час найкращі сини України вийшли на Майдан, ведуть боротьбу із ворогом на сході держави та гинуть за свободу та незалежність нашої країни.
З нагоди свята на головному майдані Хмельниччини за участі керівництва області та міста, представників підприємств, установ та організацій міста й області, духовенства та громадськості відбулися урочистості та церемонія підняття Державного Прапора.
Розпочався захід поминальною панахидою за загиблими синами нашої держави за участі представників усіх конфесій на чолі з Митрополитом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським УПЦ КП Антонієм.
Право урочисто підняти Державний Прапор України було надано учаснику антитерористичної операції бою під Краснопіллям молодшому сержанту Владиславу Тимощуку та учаснику бою за Луганський прикордонний загін старшині Олександру Токовенку.
Над майданом Незалежності у спільному виконанні тисячі хмельничан та Хмельницького академічного муніципального камерного хору зазвучала композиція «Молитва за Україну», після чого у повітря піднялися десятки жовтих та блакитних кульок з синьо-жовтими прапорцями.
Від учасників заходу з шаною і вдячністю за патріотизм й мужність лягли живі квіти до меморіальної стели пам’яті героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної війни на сході нашої держави, які віддали найцінніше – своє життя за незалежність України.
Учасники заходу вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.